Adanalılar istedi bağımsız aday oldum

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olan Aytaç Durak, "Adanalılar beni tanıyor. Beş kez seçti. Yine seçmek için aday ol dediler, bu sese kulak verdim" dedi

Giriş Tarihi: 27.2.2014
Adana ve Türkiye kamuoyunun yakından tanıdığı bir siyasetçi olan Aytaç Durak, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız olarak aday olduğunu açıkladı. Adanalıların kendisini çok yakından tanıdığını ve 5 kez seçtiğini ifade eden Aytaç Durak, "Adanalılar bana, 'Bağımsız aday ol, arkandayız. Sökülen çiviyi tekrar yerine çakalım' dedi. Ben de halkımın sesine kulak verdim ve bağımsız aday oldum" dedi.

KAZANAMAYACAĞIM SEÇİME GİRMEM
Adanalıların "Haksızlığa karşı dik dur, arkandayız" dediğini ve bu duyguların kendisine cesaret verdiğini anlatan Aytaç Durak, "Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Bağımsızlık karakterimdir' sözünü düstur edindim. Hemşehrilerim beni 5 defa seçti. 6. kez yine 'Durak' diyecek ve Türkiye rekorumuzu yenileyecektir. Ben hesap adamıyım. Kazanamayacağım seçime girmem. Halkımızın idaresini yok sayanlar halkımızdan gerekli cevabı sandıkta alacaktır" diye konuştu.

KARATAŞ'A TRAMVAY
Yeniden seçilmesi halinde ilk iş olarak metronun güzergahını uzatacağını vurgulayan Aytaç Durak, "Dünyanın hiçbir yerinde metro bir defada bitmez. Metro bir fidan gibidir. Önce sürgün verir, sonra dalları çıkar, sonunda da büyük bir ağaç olur. İstanbul'da da bu böyle oldu. Yeniden seçilirsem metroyu hem üniversiteye, hem de otogara kadar uzatacağım. Ayrıca hafif raylı tramvay sistemini ekleyeceğim. Tramvay Karataş'a kadar gidecek. Herkes nasibini alacak" dedi.

ALT YAPI YATIRIMLARI
Görev yaptığı süre boyunca Adana'da altyapıya büyük yatırımlar yaptığını kaydeden Aytaç Durak, son 15 yıldır kentin hiçbir evinde suların kesilmediğini, yaz aylarında soğuk su içilebildiğini belirtti. Durak hakkındaki soruşturmalar için de "4 yıl boyunca 86 müfettiş inceleme yaptı. Hiçbir suç bulamadı. Ne mutlu bana ki bazı kişilerin hakkımda kötü konuşma şansı kalmadı. Soruşturmalar olmasaydı bu kişiler bana iftira atacaktı. Çok şükür şimdi bunu yapamayacaklar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adanalılar istedi bağımsız aday oldum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN