Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sırrı Berk Arslan :Bu kentin sahibi yok mu?

Giriş Tarihi: 28.2.2014
Bu kentte bir yandan yerel yönetim hakkında neredeyse her gün onlarca değişik şikâyet alıyor, bir yandan da Mustafa Poyraz yönetimindeki belediyenin yaptıklarını gözledikçe, ister istemez "Bu kentin sahibi yok mu?" diyoruz.
Fiziki olarak bedeni çıksa da beynini bu kentin dışına çıkaramayıp, bırakın dünyadaki şehircilik örneğini, Anadolu'nun artık birçok kasabasındaki belediyeciliği bile bu kente getiremeyenler şimdi yaptıkları tımarcılığı 'büyük hizmet' olarak değerlendirmekten utanıp sıkılmıyorlar.
Uzağa değil, yanı başımızdaki Adıyaman'a, Gaziantep'e gidin, Adana'ya veya Kayseri'ye gidin, bakın bakalım bu kentlerin belediyeleri neler yapmış? 10 yıldır Kahramanmaraş Belediyesi'ni 'kurumsal vizyon'a kavuşturamayan kafanın acısını yaşayan Kahramanmaraşlı, şimdi Büyükşehir Belediyesi başkanlık koltuğuna oturacak kişiden çok ama çok şey bekliyor. 'Körler sağırları birbirini ağırlar' misali milyarlarca lira para harcayarak bu kentin çarşı pazarını, bu şehrin insanına tanıtmaya çalışan beyinlerinin şeklini merak etmemek içten bile değil. "Bu kent sahipsiz" diyorum. İnanmazsanız, binin arabanıza, bu kentin can damarı noktalarına bakın ve 'rezalet' durumu görün. Kahramanmaraş'ın sahipsizliğine örnek çok! Ama bu köşede bu hafta yeterince yer olmasa da birkaç kelamımıza yerimiz var.
Düne kadar Pensilvanya ziyaretini ballandıra ballandıra anlatıp elini kalbinin üstüne koyarak "Hoca Efendi'yle bizim gönül bağımız var" diyen Mustafa Poyraz'a şimdi sormak istiyorum. "Sayın Poyraz o gönlünü şimdi milletvekilliğine mi kaptırdın?
Bu şehirde yapacağın şiir festivalinin tanıtımını dolmalı sarmalı toplantıyla İstanbul'da yapıyordun. Şimdi bu şehrin çarşı pazarını bu şehirde doğan insanlara, bu şehre yapıyorsun. Sen ne yapıyorsun bilmem ama bildiğim bir şey var. Kahramanmaraş'ın 31 Mart sabahı Büyükşehir koltuğuna oturacak Belediye Başkanından ilk beklediği şey, tımarlanan şehrin imarı. Hayırlı Cumalar…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sırrı Berk Arslan :Bu kentin sahibi yok mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN