Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aldırmaz verdiği söze inanıyor mu?

Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın "Ali Münif Yeğenağa Caddesi'ndeki restorasyon 1 ayda bitecek" sözü esnafı tatmin etmedi

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Ali Münif Yeğenağa Caddesi'nde başlatılan restorasyon çalışmasının bir ayda bitirileceği yolunda açıklama yapan Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın sözlerini inandırıcı bulmayan Büyüksaat esnafı, "Sayın Aldırmaz bu sözü neye dayanarak söyledi bilmiyoruz ama 4-5 işçiyle bu işin değil bir ayda, bir senede bitmesi mümkün değil. Buradaki işlerin bir ayda bitmesi, Adana Demirspor'un Şampiyonlar Ligi'nde final oynaması gibi bir şey" dedi. Daha önce manşetten duyurduğumuz "Büyüksaat'in esnafı isyanda" başlıklı haber üzerine yazılı bir açıklama yapan Büyükşehir Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, restorasyon çalışmalarındaki gecikmenin nedenini İl Özel İdare'den ödenmesi gereken 2 milyon TL kaynağın verilmemesi olarak belirtmiş, "Yüklenici firma ile yaptığımız görüşmeler sonunda çalışmalar bir ayda tamamlanacak" demişti. Bu açıklama üzerine çalışmalarda hızlanma bekleyen esnaf bir kez daha hayal kırıklığına uğradı.

BİR YIL SÜRE VERİLMİŞ
Çünkü çalışmalarda değişen hiçbir şey olmadı. İhaleyi alan firmanın çalışan işçi sayısı artmadı. Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın açıklamasından sonra sahaya 40-50 kişilik bir işçi gurubunun gelmesini hayal eden esnaflar, "Bu anlayışla değil bir ay buradaki işler bir yılda bitmez. Zaten Büyükşehir ile firma arasında 11 Şubat 2013 tarihinde yapılan sözleşmede işin bitirilme süresi 360 gün olarak belirlenmiş. Siz firmaya 360 gün süre verirseniz o da daha kısa sürede işi bitirmez" dedi.

SIVALAR DÖKÜLÜYOR
İşin gecikmesinin nedeninin İl Özel İdaresi'nden verilmediği iddia edilen 2 milyon liralık ödenek olmadığını iddia eden esnaflar, "Yeter artık bizi kandırmayın. Bir an önce bir çözüm bulun ve bu işleri bitirin. Yapılan işleri de denetleyin. Restore edilen her yerde yeni sıvalar dökülmeye başladı" diye tepki gösterdi.

"KİRACILARA SÖZ VERMİŞTİ"
Sayın Zihni Aldırmaz ve yanındaki müdürleri bize 'Mağdur olduğumuz için ilk yıl kira bedelinin yarısını belediyenin karşılayacağını söyledi. Ama işyeri sahipleri daha şimdiden 2 kat kira istiyor.

"KİMSEYE ÇAY SATAMIYORUZ"

4-5 kişiyle mi bir ay da bitecek bu inşaat? Burası bir sene de bitmez. Artık kimseye çay satamıyoruz. Hem müşteri gelmiyor hem de esnaf siftah yapmadan işyerlerini kapatıyor. Eğer bir ayda biterse mucize olur.

"1 AY DEDİLER"

Bana bir ay içerisinde işyerimi teslim edeceklerini söylediler. Ama hala işyerime giremedim. Şu an kiradayım.

ŞİMDİDEN DÖKÜLÜYOR
Ali Münif Yeğenağa Caddesi'nde başlatılan restorasyon çalışmalarında yenilenen işyerlerinin duvarları şimdiden dökülmeye başladı. Esnaf bu duruma da isyan ediyor.

SÖZLEŞMEDE 360 GÜN
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mahmut Çolak imzalı belgeye göre, restorasyon işini alan firmaya işin bitirme süresi 360 gün olarak verilmiş ve sözleşme 11 Şubat 2013 günü imzalanmış. Firma da işi bu süreye yaymış.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aldırmaz verdiği söze inanıyor mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN