Savcı ceset aradı ama bulamadı

Giriş Tarihi: 1.3.2014

İstanbul'da cezaevinde bulunan bir mahkum, savcılığa yazı yazarak cinayet işlediğini söyledi ancak yer göstermeye geldiği Gaziantep'te bir ceset bulunamadı

İstanbul' da uyuşturucu ticareti yapmak suçundan mahkum olan Mehmet Ali Ş., cezasını çektiği Bayrampaşa Cezaevi'nden savcılığa mektup yazarak 2005 yılında Gaziantep'te cinayet işlediğini ve öldürdüğü kişiyi boş araziye gömdüğünü söyledi. Mektubun ardından Gaziantep'e getirildi ve öldürdüğünü iddia ettiği kişiyi gömdüğü yerde kazı yapıldı. İş makineleriyle yapılan kazı, herhangi bir bulguya ulaşılamayınca durduruldu.

VİCDAN AZABINA DAYANAMADI

Mehmet Ali Ş., cezaevi savcısına mektup yazarak 2005 yılında Gaziantep'te tartıştığı Vanlı Mehmet olarak tanıdığı bir kişiyi bıçaklayarak öldürdüğünü, yıllardır vicdan azabı çektiğini söyledi. Mektubun ardından savcılık talimatı ile Gaziantep'e getirilen. Mehmet Ali Ş., jandarma ve polis nezaretinde öldürdüğü Vanlı Mehmet'i gömdüğünü iddia ettiği Yeşilkent Mezarlığı yakınlarındaki boş araziye getirildi.

HAKKINDA İŞLEM YAPILACAK

Cumhuriyet savcısının gözetiminde iş makineleri ile Mehmet Ali Ş.'nin gösterdiği bölgede kazı yapıldı. Ancak, hükümlü Mehmet Ali Ş.'nin gösterdiği bölgede yapılan kazılarda herhangi bir bulguya ulaşılmadı. İş makinelerinin çalışma yaptığı bölgelerin tamamen kayalık olmasından dolayı Cumhuriyet savcısı kazıyı durdurdu. Güvenlik güçlerinin de 2005 yılına ait faili meçhul cinayet bilgisi bulunmadığını belirtmesi üzerine soruşturmaya son verilirken, Mehmet Ali Ş. hakkında 'yanlış ihbarda bulunma' ve 'suç uydurma' suçlarından işlem başlatılacağı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savcı ceset aradı ama bulamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN