Girişimci 614 kadın ATO'da eğitim aldı

Giriş Tarihi: 2.3.2014

Adana Ticaret Odası'nın (ATO) düzenlediği programlarda toplam 614 kadın girişimcilik, bilgisayarlı grafik tasarım, mikro işletme ve danışmanlık eğitimi aldı

Adana Ticaret Odası (ATO) ile Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB), Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) ve İş Kadınları Derneği (İŞKAD) işbirliğiyle 2 Ekim 2013 tarihinden itibaren başlatılan eğitimler sona erdi. "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri"nden bugüne kadar 10 grup eğitim tamamlanarak; 245 kadının sertifikalı girişimci adayı olması sağlandı. Ayrıca 90 kadına işlerini geliştirebilmelerine yönelik eğitim ve danışmanlık hizmeti verildi. 90 kadının, "Bilgisayarlı Grafik Tasarımcısı" olmaları sağlanırken, "Mikro İşletme Eğitimleri"ne katılan 98, "Mikro İşletme Danışmanlık Hizmeti"nden ise 91 kişi yararlandı.

HEDEFLER AŞILDI
ÇKA Projesi kapsamındaki eğitim ve danışmanlıkların tamamlanması dolayısıyla Adana Ticaret Odası'nda düzenlenen törende konuşan Başkan Atila Menevşe, bu eğitimlerin tümünün değerlendirildiği istatistiksel sonuçların; eğitimlerle hedeflenen başarının yakalanmasının yanında, hedeflerin yüzde 9,2 oranında aşıldığını da ortaya koyduğunu söyledi. KOSGEB Merkez Müdürü Hamit Sucu da "KOSGEB olarak her zaman girişimcilerimizin yanındayız ve her türlü kolaylığı göstermeye hazırız. Ancak girişimcilerimizin de; doğru işi, doğru zamanda yapmaları ve yaptıkları işin sürdürülebilir olmasına önem vermeleri zorunludur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Girişimci 614 kadın ATO'da eğitim aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN