Özcan: Benim sözüm sözdür

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Büyükşehir adayı Macit Özcan, yapabileceği işlerin sözünü verdiğini belirterek, "Halkımız beni üç dönem bunun için göreve getirdi" dedi

Giriş Tarihi: 3.3.2014
Seçim çalışmalarını yoğun bir tempo ile sürdüren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Macit Özcan, uçuk ve gerçekleşmesi asla mümkün olmayan projelerden söz ederek halkı kandırmadığını belirterek, "Ben halkıma hiç yapılmayacak bir şeyin sözünü vermedim. Bugüne kadar yaptıklarım ortada. Benim sözüm sözdür. Yapabileceğim projelerimle yola çıkarım" dedi. Proje tanıtım törenine merkez ve ilçe belediye başkan adayları da katıldı.

YUNUS EMRE'DEN SÖZLER

30 Mart'ta yeniden göreve getirilmesi halinde Mersin'in alt yapıdan ulaşıma, eğitimden çevreye, yeşil alana, turizmden kültüre, istihdam sağlayacak iş alanları yaratmaktan sağlık ve sosyal hizmetlere varıncaya kadar bir dizi projeyi açıklayan Macit Özcan'ın anlattıkları dikkatle dinlendi. Projelerini 11 başlık altında veren Macit Özcan, konuşmasına Yunus Emre'nin, "Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi için, dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim" sözleriyle başladı büyük alkış aldı.

ÇOK KATLI OTOPARK

Büyükşehir yasasının yürürlüğe girmesinden sonra alt yapı sorunu olan her yere kanalizasyon, içme suyu ve arıtma hizmetleri götüreceklerini belirten Macit Özcan, "Hafif Raylı Sistemi 6 yıldır uğraşıyoruz ama hükümet bu projeye geçit vermedi. Biz de metrobüs yapmaya karar verdik. Yeni otogar inşaatı sürüyor. 1-2 ay içinde açacağız. Yeni belediye hizmet binasını eski otogar alanına yapacağız. Kent trafiğini yapmak için nokta alanlara çok katlı otopark inşa edeceğiz" dedi.

PROJELER BEĞENİLDİ
528 köyün Büyükşehir'e bağlanmasıyla hizmet ağının çok genişlediğini vurgulayan Özcan, "Evde bakım ve gezici sağlık hizmeti için 100 kişilik bir ekiple çalışma başlattık. Tarsus başta olmak üzere tüm ilçelerde vahşi depolama yerine düzenli çöp toplama sistemini kuracağız. Antik Kentler Parkı, Mezitli'ye hayvanat bahçesi ve eğlence parkı, özel parklar, mezarlıklara bilgi sistemi yapacağız. Denizi olmayan Tarsus'a denizi getireceğiz. Üniversitenin üst tarafındaki 300 dönümlük alana fuar ve kongre merkezi kuracağız. Kent tarih müzesi kurulacak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özcan: Benim sözüm sözdür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN