Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şirikçi'ye 'Gelecek Kayseri'de' ödülü

Dünyanın 50'den fazla ülkesine ihracat yapan Kahramanmaraşlı Şirikçi ailesi, Kayseri'ye yaptıkları tekstil yatırımı nedeniyle Kayseri Ticaret Odası tarafından plaketle ödüllendirildi

Giriş Tarihi: 3.3.2014
Kayseri Ticaret Odası'nca (KTO) kentte yatırım yapan işadamları için düzenlenen "Gelecek Kayseri'de" adlı programda, Kahramanmaraşlı sanayicilerden Şirikçi ailesi, Kayseri'ye yaptığı büyük tekstil yatırımlarından dolayı plaketle ödüllendirildi. Atıf Şirikçi, ailesi adına ödülü Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin elinden aldı.

İSTİKRAR VE GÜVEN

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da katıldığı farklı kentlerden Kayseri'ye gelerek yatırım yapan 35 iş adamına verilen ödül töreninde konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı, Türkiye'nin en büyük hazinesinin istikrar ve güven olduğunu belirterek, sermayeyi büyütenin, hazineyi dolduranın, güven ve istikrar düzeninde gerçekleşen faaliyetler olduğunu ifade etti.

BAŞARI HİKAYESİ YAZDIK

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da dünya krizdeyken Türkiye'nin bir başarı hikayesi yazdığını kaydederek, "Dünya kriz yaşarken, Avrupa'da 5 milyon kişi işini kaybetmişken, bizde 5 milyon yeni insana iş imkanı sağlandı. Kayseri'de ise istihdam yüzde 40 artmış. Son 10 yılda Türkiye ihracatını 3 kat artırırken, Kayseri'de 4 kat artmıştır" diye konuştu.

DAHA FAZLA İSTİHDAM

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhasaki ve Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz'ın da birer konuşma yaptığı ödül programında kendilerine ödül verilmesini SABAH'a değerlendiren işadamı Atıf Şirikçi, "Dünyanın 50 den fazla ülkesine ihracat yaparak ülkemize katma değer kazanmaktan duyduğumuz onuru kelimelerle ifade etme şansım yok. Şirket olarak tek amacımız ülkenin her köşesindeki insanımıza daha fazla iş vermektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şirikçi'ye 'Gelecek Kayseri'de' ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN