Minik Utku unutulmadı

Beynindeki tümör nedeniyle yaşama veda eden ve organları ile 4 kişiye hayat olan Ali Utku Yücel anısına hatıra ormanı kuruldu

Giriş Tarihi: 4.3.2014
Adana'da, henüz 6 yaşındayken beynindeki tümör nedeniyle hayatını kaybeden ve bağışlanan organları ile 4 çocuğa hayat veren Ali Utku Yücel, ölümünün birinci yılında unutulmadı. "Mavi Çocuk Utku" için oluşturulan "Hatıra Ormanı"nda bin adet fidan toprakla buluşturuldu. Ormana ilk fidanı diken Vali Hüseyin Avni Coş, "Yeğenimiz Utku, aramızdan ayrılanı bir yıl oldu. Onu böylesi bir etkinlikle anıyoruz. Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın" dedi.

25 DÖNÜMLÜK ALAN

Belediye Evleri Mahallesi'ndeki ormanlık alanda yaklaşık 25 dönümlük bir alanda "Mavi Çocuk Utku Hatıra Ormanı" oluşturulması ile ilgili düzenlenen törene Vali Hüseyin Avni Coş, Orman Bölge Müdürü Abdurrahman Acer, Utku'nun babası gazeteci Kemal Yücel, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Adana Demirsporlu taraftarlar katıldı.

HEDEF TÜRKİYE REKORU KIRMAK

Yeşile yatırım yaptıklarını, bu kapsamda da özellikle son yıllarda bölgedeki orman varlıklarını artırmaya yönelik çalışmaların olduğunu belirten Vali Coş, "Adana'da 2013 yılı itibariyle 125 milyon 500 bin fidan toprakla buluşturuldu. Bu rakam ilimiz adına büyük bir rekor. Fidan dikiminde şu anda Türkiye ikincisi olup, 2014 yılı sonuna kadar 130 milyonu aşarak, fidan dikiminde Türkiye rekoru kırmayı hedefliyoruz. Minik Utku'nun ismi de kırılan Türkiye rekorunda anılacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Utku unutulmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN