Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hatay'ın şampiyonları

Giriş Tarihi: 5.3.2014

Vergi, istihdam, ihracat ve yatırım rekortmenlerine törenle ödül verildi. Törene Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan da katıldı

Hatay'da 2013 beyan döneminde ilk 5'e giren gelir ve kurumlar vergisi rekortmenleri ile 2013 yılında il genelinde en çok ihracat, en çok yeni yatırım, en çok yeni istihdam sağlayan ve vergi mükellefiyetlerinde 50'nci yılını dolduran mükelleflere plaketleri verildi. Hatay'ın Gelir Vergisi şampiyonu İskenderunlu işadamı Recep Atakaş olurken, isminin açıklanmasını istemeyen bir kişi ikinci, Kemal Altunay üçüncü, Necmi Asfuroğlu dördüncü ve Ahmet Uğur Memili beşinci sırada yer aldı. Hatay'ın Kurumlar Vergisi şampiyonu ise Egemen İnşaat ve Ticaret Ltd. Şti. oldu. Atakaş Ticaret ve Nakliyat A.Ş'nin ikinci olduğu listede, Nursan Metalurji Endüstrisi A.Ş. üçüncü, Hatboru Çelik Boru Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. dördüncü, Fil Filtre Ltd. Şti' de beşinci sıraya yerleşti. Hatay'ın en çok yatırım yapan şirketi Atlas Enerji, en çok istihdam sağlayan şirketi Hatboru, en çok ihracat yapan şirketi ise İskenderun Demirçelik oldu.

İSTİKRARI BOZMAK İSTİYORLAR
25'inci Vergi Haftası dolayısı ile düzenlenen törende konuşan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye'nin artık dünyanın en sağlam, istikrarlı ekonomilerinden birine sahip olduğunu belirterek, "Türkiye artık dünyada yaşanan krizlerden etkilenmeyen, ekonomik istikrarı yükselerek devam eden örnek ülkelerden biri konumunda. Ancak istikrar adası olan Türkiye'yi istikrarsız bir adaya dönüştürmek istiyorlar. Zenginleşen ülkeyi fakirleştirmek istiyorlar" dedi.

HER YERDE KOŞUYORLAR

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz de yaptığı konuşmasında, girişimci ruha sahip hemşehrilerinin dünyanın hemen her yerinde koşturduğunu, ekonomik faaliyetler sergilediklerini belirtti. Konuşmaların ardından Hatay ekonomisinin şampiyon isimlerine ve mesleğinde 50 yılı dolduran vergi mükelleflerine plaket verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay'ın şampiyonları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN