Adliye ihalesi yapıldı

Giriş Tarihi: 6.3.2014

Adana'ya yapılacak yeni Adliye Sarayı ihaleye çıktı. İşi alan firmanın teklifinin netleşmesinden sonra binanın temeli atılacak

AK Parti Adana milletvekilleri Mehmet Şükrü Erdinç ve Fatoş Gürkan, yeni Adana Adliye Sarayı'nın yapımı için ihalenin gerçekleştiğini belirterek, böylelikle Adana'nın büyük bir Adalet Sarayı'na hızlı bir şekilde kavuşacağını söyledi. Erdinç, "Önümüzde 2 aylık netleşme süreci var. İhale sürecinin kesinleşme safhasından sonra Adana Adalet Sarayı'nın temeli atılacak ve inşaatına başlanılacaktır" dedi. Gürkan ise adliyenin 3 yılda tamamlanarak Adana'nın 50 yıllık ihtiyacını karşılayacağını söyledi.

TAM DONANIMLI OLACAK
Milletvekili Erdinç, yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: "Yeni Adana Adliyesi'nin Yüreğir Köprülü Mahallesi'nde 50 bin metrekarelik bir alan üzerine yapılması ve yaklaşık brüt 200 bin metrekare inşaat alanına sahip olması düşünülüyor. Adliye Sarayı içerisinde 209 Cumhuriyet savcısı odası, 310 adet hakim odası, 180 mahkeme, 119 adet çeşitli müdürlük ve idari hizmet amaçlı odalar, 325 adet arşiv ve emanet deposu, 6 adet yemekhane ve kafeterya ile bebek bakım odası, kuaför, kütüphane, 400 kişilik konferans salonu olacak. Ayrıca vatandaşların işlerini kolaylaştıracak PTT, banka ve tabiplik gibi bölümler bulunacak."

ADANA'YA YAKIŞACAK
Fatoş Gürkan ise yeni adliye sarayı ile ilgili açıklamasında, Adana'ya yakışır bir adliye binası yapılması amacıyla en güzel projenin seçildiğini söyledi. Gürkan şöyle devam etti: "Adana Adliye Sarayımız tamamlandığında İstanbul Çağlayan ve Kartal adliyelerinden sonra ülkemizin en büyük 3'üncü adliye sarayı olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Yeni Adalet Sarayımız Adanalı hemşerilerimizin tamamına hizmet verecek olup, ilimizin en az 50 yıllık adalet hizmetleri ihtiyaçlarını karşılayacak, Adana'mıza yakışan, tam anlamıyla bir ' Adalet Sarayı' olarak faaliyet gösterecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adliye ihalesi yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN