Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aytaç Durak mı? çok önemli değil

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Durak'ın bağımsız adaylıktan çekilmesinin önemli olmadığını söyleyerek, "Biz seçimi farklı kazanmak için çalışıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 6.3.2014
Adana'da yine bir Aytaç Durak vakası yaşandı. Kendisini aday yapmayan MHP ile CHP'ye kızıp, sandıkta hesap sormak için Adana halkının arkasında olduğunu öne sürerek bağımsız aday olan Aytaç Durak, yaptırdığı anketlerden beklediği sonucu alamayınca 2 hafta geçmeden kararından çark etti ve hesap soracağını iddia ettiği MHP lehine adaylıktan çekildiğini söyledi. Bu kararı değerlendiren AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, "Aday olması gibi vazgeçmesi de bir önem arz etmiyor. Biz tamamen kendi işimize yoğunlaştık. Bir başka adayın ya da partinin durumu bizi çok ilgilendirmiyor, ayrıca önem de vermiyoruz" dedi.

İKİ PARTİYE YÜKLENDİ
30 Mart yerel seçimlerinde Büyükşehir adayı olmak için önce MHP ile flört eden ancak bu partiden aday gösterilmeyeceğini anlayınca bu kez CHP ile görüşmeye başlayan, birçok aracıyı devreye sokan Aytaç Durak, CHP'den de beklediği ilgiyi göremeyince bağımsız aday olduğunu açıklamıştı. Durak, aday olduğu gün yaptığı açıklamalarda önce MHP'ye yüklenmiş, "MHP'nin adayı 'Aytaç Durak bizi destekleyecek' açıklaması yapıyor ama ben bağımsız adayım. Şimdi kendini kandırılmış hisseden MHP seçmeni benim yanımda yer alacak" türünde bir açıklama yapmıştı.

SİYASETEN BİTTİ ZATEN

CHP'ye de yüklenen Aytaç Durak, "Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu kandırdılar. CHP'li Ümit Özgümüş istifa restini çekince parti benim adaylığımdan vazgeçti. Eğer CHP ben aday olmadığım için seçimi kaybederse bunun hesabını verecek kişiler belli" demiş ve kendisini aday göstermeyen CHP'nin seçimi kaybedeceğini ifade etmişti. Bu sözlerin ardından 10 gün geçmeden Aytaç Durak'ın hızla dönüş yaparak adaylıktan çekilmesi ve MHP'ye destek vereceğini açıklaması şaşkınlık yarattı. Adanalılar, "Aytaç Durak siyaseten bittiğini anlayınca kendine kapı arayışına girdi" diye yorumladı. Bağımsız adaylıktan 2 haftada çark eden Aytaç Durak'ın U dönüşü hakkında görüş bildiren AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, "Aday olması gibi vazgeçmesi de bir önem arz etmiyor. Biz tamamen kendi işimize yoğunlaştık. AK Parti olarak başka adayların stratejisine odaklanmadık. Biz seçmenimize projelerimizi anlatıyoruz. Aytaç Durak'ın yaptığı kendini bağlar. Muhtemeldir ki kamuoyundan beklediği iltifatı göremedi. Ne kadar siyasi bir figür olsa da 25 yılda Adana halkına ne verdi ki yeniden halkın karşısına çıktı? Ben zaten buna çok şaşırmıştım" diye konuştu.

MHP'YE BİR ŞEY GETİRMEZ

Durak'ın bağımsız aday olması halinde de seçimin sonucuna etki etmeyeceğini vurgulayan Fikret Yeni şöyle devam etti: Aytaç beyin aday olması, bir partinin ya da adayın seçimi kazanması ya da kaybetmesi yönünde etkilemezdi. Adaylığı sürse seçim sonucu etkilemez ama kendi durumuna tanık olurdu. Şimdi MHP lehine çekildiğini açıkladı. Bu MHP'ye bir şey getirmez. Hatta sağduyulu seçmen, belli ittifaklara yönelik çalışmaları asla kabullenmez. Biz AK Parti olarak seçmenlerimizle kucaklaşmaya, sandıktan rekor düzeyde bir oranla çıkmaya çalışıyoruz. Başaracağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aytaç Durak mı? çok önemli değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN