Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Kaza olur" dedi kazada can verdi

Öğrencilerini kazalardan korumak isteyen Uğur öğretmen, sinyalizasyon konulmasını istediği noktada hayatını kaybetti

Adana'nın Sarıçam ilçesinde okullarına gitmek isteyen öğrencilerin Yeşil Bulvar üzerinde bulunan köprüden geçtiğini ancak trafik ışıkları bulunmadığı için, "Köprüde trafik ışığı yok. Öğrenciler her an bir kaza ile karşı karşıya kalabilir" diye UKOME'ye başvuran ve "Sinyalizasyon yapılması uygun değil" cevabını alan TOKİ Köprülü Lisesi Edebiyat Öğretmeni Uğur Avşar, gösterdiği noktada bir kamyonetin çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Öğretmenin ölümü herkesi üzdü.

OKUL YÖNETİMİ BAŞVURDU

TOKİ Köprülü Lisesi ile DSİ Anadolu İlköğretim Okulu'nda okuyan öğrencilerin karşıdan karşıya geçişte üzerinden geçtiği köprüye sinyalizasyon lambası konulması için okul yönetimine Ulaştırma Koordinasyon Merkezi'ne (UKOME) başvurulmasını isteyen Edebiyat Öğretmeni Uğur Avşar'ın talebi üzerine UKOME'ye 22 Kasım 2013 tarihinde söz konusu tehlikeyi anlatan dilekçe verildi. Okul yönetiminin, "Okulumuz Yeşil Bulvar üzerindeki DSİ TOKİ konutları içerisinde bulunmaktadır. Konutlara giriş ve çıkışlarda, trafik ışık-sinyalizasyon sistemi bulunmaması ve nispeten hızlı akan trafiğin olması, öğrencilerimiz için tehlike oluşturmaktadır. Söz konusu yere sinyalizasyon sisteminin yapılmasını talep ediyoruz" yazılı dilekçesine UKOME'den 31 Kasım günü olumsuz yanıt geldi.

DAHA ÇOK ÖLÜMLER OLUR
Öğrenciler canlarını tehlikeye atarak köprüden geçmeye devam ederken, 10 gün önce korkulan oldu ve köprüye sinyalizasyon konulması için mücadele veren öğretmen Uğur Avşar, okula giderken köprü üzerinde bir kamyonetin çarpması sonucu hayatını kaybetti. Öğretmenlerinin ardından gözyaşı döken öğrenciler, "Eğer UKOME sinyalizasyon yapsaydı öğretmenimiz ölmeyecekti. Önlem alınmazsa daha çok öğretmenler, öğrenciler hayatını yitirebilir. Lütfen önlem alınsın" diye dert yandılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kaza olur" dedi kazada can verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN