Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sırrıberk Arslan :Bu kafayla mı vekil olacaksın?

Giriş Tarihi: 7.3.2014
'Bu kentin sahibi yok mu?' diye sorduğum geçen hafta Cuma günü, Kayseri Ticaret Odası'nın Kayseri'ye başka şehirlerden gelip yatırım yapanlar için düzenlediği ödül gecesindeydim. O ödüle layık görülenler arasında hemşehrimiz Atıf Şirikçi'nin olmasının bir Kahramanmaraşlı olarak kabarttığı göğsümün havası, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki konuştukça çivi batmış bir araba tekeri gibi 'fıss' diye indi.
Özhaseki, Belediye Başkanı olarak Kayseri'ye yaptıklarını anlattıkça, ki ne açılan yollardan, ne yapılan yüzlerce parktan, ne binlerce kilometre kanalizasyon ve içme suyu gibi alt ve üst yapı çalışmalarından, ne sayısız alt ve üst geçitlerle bırakın Türkiye'yi, dünyanın ilk 5'inde yer alan en düzenli şehir olmalarını sağlayan hizmetlerinden ne de Türkiye'nin göz bebeği olan harikalar diyarı gibi bir yalancı cennet mekanından bahsetti.
Çünkü "Belediye olarak zaten bu benim görevim kardeşim. Ben yapmayacağım da kim yapacak ki" diyerek geçiştirdi.
Oturduğum sandalyeden neredeyse nefes almanın dışında hareket etmeden bir yandan pür dikkat Başkan Özhaseki'yi dinlerken, kendini 'Kul Mustafa' olarak adlandıran Mustafa Poyraz'ı ve Kahramanmaraş'ın son 10 yılını bir film şeridi gibi gözümün önünden geçirdim. Kalbimin en derinliklerinden "Yazıklar olsun. Bu şehirde yaşayan fert olarak benim hakkımı sana helal etmiyorum" dedim.
Nasıl demeyeyim ki… Görevi olmadığı halde adam Erciyes'i milyon dolarlık harcama ile bugünkü hale getirmiş. Memlekete hastanene kurmuş. 35 bin kişilik stadyum yapmış. 40 trilyon bütçeyle vakıf ve onun bünyesinde üniversite kurmuş.
Şimdi havaalanının derdine düşmüş.
Peki bizim 'Kul Mustafa' Mustafa Poyraz'ın neler yapmadığını bir kenara bırakın.
Sayın Poyraz yaklaşık 1 yıldır açık olan ve bugün Türk halkının yüzde 70'inin gönül verdiği Sayın Başbakanımıza darbe planları yapan Pensilvanya uzantılarına destek olduğu söylenen İpek ailesinden Ali İpek adına teslim aldığın kütüphanenin tanıtımı için daha 3 gün önce kaç para harcadın?
Yolda yürüyen 10 kişiden 8'inin gönülden bağlı olduğu Başbakanımızın bu gruba bakışı ve tavrı ortada iken sen böyle şaşaalı bir tanıtımı yaparken Başbakanımızı, seni üç dönem başkan yapan partini hiç düşünme tenezzülünde bulundun mu? "Cemaate şirin görünmek için Türkçe Olimpiyatları'na belediye olarak ne kadar harcadın? İş adamlarından programa destek istedin mi?" diye sormaktan insan kendini alamıyor.
Sen bu kafayla mı bu partiden vekil olmanın hesabını yapıyorsun?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sırrıberk Arslan :Bu kafayla mı vekil olacaksın?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN