Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin otelleri yıldızla donandı

Giriş Tarihi: 8.3.2014

Yıldızlı otel sayısının çoğaldığı Mersin'de turizm işletme belgeli otellerin yatak kapasitesi 6 bin 750'ye ulaştı. Bu durum turizm işletmecilerini çok sevindirdi

Mersin'in Erdemli ilçesi Kızkalesi beldesi Turizm ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Kale, il genelinde yıldızlı otellerin çoğaldığını, turizm işletme belgeli otellerde toplam 6 bin 750 yatağın bulunduğunu açıkladı. Kale, hedeflerinin turizm işletme belgeli yatak sayısını 20 bine çıkarmak olduğunu belirtti.

BAZILARINDA STANDART

Türkiye Otelciler Federasyonu'nun, standardı yüksek ancak yıldızı olmayan işletmelerin yıldızlı oteller kategorisine katılması için çalıştığını ifade eden Kale şöyle konuştu: "Mersin bölgesinde bir turizm işletme belgeli tesisler ile bir de belediye ruhsatlı tesisler bulunuyor. Turizm işletme belgesi tesislerdeki yatak sayımız 6 bin 750 adet. Belediye işletmeli tesisler içinde standardı yüksek olan işletmeler bulunuyor. Standardı yüksek olan belediye işletmelerinin de yıldızlanmasını sağlayarak Mersin'in yatak sayısını 20 bine yükseltmek için çalışıyoruz."

KONAKLAMA ARTACAK
Otelciler Federasyonun bu çalışmasının otel işletmecileri arasında sevinçle karşılandığını vurgulayan Kale, "Önümüzdeki günlerde çalışma yapan ekipler gelecek bölgede hem belediye belgeli işletmeleri hem de turizm belgeli işletmeleri denetleyerek bu tesislerin hepsine yıldız verecek" dedi. Kale, çalışmaların ardından kendine güveni artan işletmelerde yeniliklerin başlatıldığını ve tüm işletmelerin 1 Nisan da başlayacak turizm sezonuna tadilatların tamamlanmaya çalışıldığını kaydetti. Yeni sezon hakkında da bilgi veren Kale, "2013'e göre 2014'den beklentilerimiz çok fazla. Standardı yükseltip gecelemeyi artırarak daha fazla turist çekmeyi amaçlıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin otelleri yıldızla donandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN