Bağımlı gençler tedavi istiyor

Giriş Tarihi: 10.3.2014

Adana'da madde bağımlısı genç intihar etmek isterken ölümden döndü. Arkadaşı, "Bu hayattan bıktık. Devlet bizi tedavi etsin" dedi

Adana'da uyuşturucu bağımlısı olduğu ileri sürülen 26 yaşındaki Hüseyin S. Dörtyol kavşağındaki köprüye çıkarak intihar etmek istedi. Vatandaşların film izler gibi seyrettiği bağımlı genç maddenin etkisiyle baygınlık geçirince kurtuldu. 112 Acil Servis ekipleri, Hüseyin S.'yi hastaneye kaldırdı. Hüseyin S.'nin kendisi gibi madde bağımlısı arkadaşı İbrahim K. belinde taşıdığı bıçağı ve yarasını göstererek "Bu hayattan bıktık. Tedavi olmak istiyoruz. Devlet bize sahip çıksın. Sokaklarda kendimizi korumak için bıçak taşıyoruz. Ama kimseye zarar vermek istemiyoruz" dedi.

ÖLMEK İSTEDİ

Yaklaşık 10 yıldan beri tiner ve bally kullandığı ve ailesinin sahip çıkmadığı ileri sürülen Hüseyin S. köprünün üzerinde bulunan telle çevrilmiş bölgeden geçerek, demir korkuluğun üzerine çıktı. Polisler ve sağlık ekipleri genci ikna etmek için uzun süre dil dökerken, vatandaşlar olayı film izler gibi seyretmeye başladı. Bazı vatandaşların cep telefonu ile olayı görüntülediği görüldü. Kullandığı maddelerin etkisiyle bitkin düşen Hüseyin S. baygınlık geçirerek üst geçidin üzerine düştü. Baygınlık geçiren genç adam bölgeden çıkarılarak sağlık görevlilerine teslim edildi ve hastaneye gönderildi.

'DEVLET BİZE EL UZATSIN'
Bu arada, intihara teşebbüs eden gencin kendisi gibi madde bağımlısı arkadaşı İbrahim K. de olay yerine geldi. İntihardan vazgeçirmek için dil döktüğü arkadaşı kurtulunca etrafındakilere sıkıntılarını anlatan İbrahim K. belindeki bıçağı ve vücudundaki yarayı gösterdi. İbrahim K. "İkimiz de bağımlıyız. Ailelerimiz bize sahip çıkmıyor. Köprü altında yaşıyoruz. Dışarıda tehlike altındayız. Bu yüzden bıçak taşıyoruz ama kimseye zarar vermek istemiyoruz. Devletimizden bizi tedavi ettirmesini istiyoruz. Yoksa bir gün ya bize zarar verecekler ya da biz başkasına zarar vereceğiz. Bizi 15 gün hastanede yatırıp, taburcu etmesinler" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bağımlı gençler tedavi istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN