Bravo gençler

Silifke'de üniversite öğrencileri, topladıkları yardımlarla 2 okulun ihtiyaçlarını giderdi

Giriş Tarihi: 11.3.2014
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Silifke Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Sosyal Kültürel ve Sportif Etkinlikler Topluluğu üyesi öğrenciler, kardeş seçtikleri 2 okula yardım eli uzattı. Öğrenciler, esnaf, hayırseverler ve arkadaşlarından toplandıkları malzemelerle Kargıcak ve Ovacık köylerinin okullarının eksiklerini giderdi. Proje sorumlusu olan öğrenciler Burak Eyvel, Ozan Yerlikaya, Muhammed Ali Akat, İbrahim Halil Alkoç ve Osman Öztürk, hazırladıkları kolileri, okul idarecilerine teslim ettiler.

KİTAP DA BAĞIŞLADILAR

Okulun kütüphanesine de çok sayıda kitap bağışında bulunan proje ekibi, kendi elleriyle tek tek kütüphaneyi düzenleyerek öğretmenler ve ekip arasında temsili bir açılış yaptılar. Daha sonra proje ekibi ve öğrenciler, okul bahçesinde sohbet edip birlikte oyun oynadı. Proje sorumlularından yüksekokul öğrencisi Burak Eyvel, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşüp, yardıma muhtaç öğrencilerin okuduğu Kargıcak ve Ovacık ilk ve orta okullarını kardeş okul olarak seçtiklerini belirtti.

MİLLİ EĞİTİM'DEN PLAKET

Arkadaşlarıyla birlikte böyle güzel ve anlamlı bir projenin sorumluları olmaktan mutlu olduklarını vurgulayan Eyvel, öğrencilerin ve okulların ihtiyacının karşılanması amacıyla yardım yapan herkese teşekkür ettiğini söyledi. Ovacık Okul Aile Birliği Başkanı Abdurrahman Kara ise yapılan desteklerden dolayı öğrencilere teşekkür edip, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Çiftçi tarafından hazırlanan teşekkür plaketini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bravo gençler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN