Telefon görüşmeleri cinayete ışık tutacak

Giriş Tarihi: 11.3.2014

Adana'da evinde kaldığı adamın kafasını bataryaya vurup, boğarak öldürdüğü ileri sürülen Murat Vural, "Can aldım ama bilerek yapmadım. Ölenin eşiyle ilişkim olmadı" dedi

Adana'da birlikte iş ortaklığı yaptığı ve evinde kaldığı ortopedik engelli Erdal Duru'yu (54) banyoda kafasını bataryaya vurduktan sonra boğarak öldürdüğü ileri sürülen Murat Vural (28) ile cinayetten haberdar olduğu belirtilen ölenin eşi Emine Duru'nun (43) yargılanmasına başlandı. Tutuklu Murat Vural, "Can aldım ama bilerek değil. Tasarlama yoktu. Ölenin eşi ile de ilişkim olmadı" derken, Emine Duruda suçsuz olduğunu söyledi.

KUZEN VE EŞ OLARAK TANITTI

Olay, 10 Nisan 2013 günü Toros Mahallesi 78173. Sokak Birdebir Apartmanı'nın 6'ncı katında meydana geldi. İddianameye göre olay şöyle gelişti: Hediyelik eşya satan Murat Vural, yaklaşık 10 yıl önce 1 çocuklu Erdal ve Emine Duru ile tanıştı. Taraflar arasında samimiyet ilerleyince ortak hediyelik eşya satışı yapılmaya başlandı. Bu arada Murat Vural, ailenin evinde kalmaya başladı. Emine Duru, Murat Vural'ı apartmandakilere kuzen, satış yaptıkları yerde ise eşi olarak tanıttı.

KAFASINI ÇARPTI

Olay günü de Emine Duru telefoncuya gitmek için evden ayrıldı. Murat Vural sigara içince ev sahibi Erdal Duru tepki göstererek küfür etti. Kas erimesi yüzünden ortopedik engelli olan Erdal Duru duş almak için girdiği banyoda yere düştü. Murat Vuralda ona yardım için banyoya gitti. Vural'ın 'Bak bana küfür ediyordun. Şimdi muhtaç oldun' sözlerine kızan Erdal Duru 'S….. git' diye küfür etti. Sinirlenen Murat Vural, adamın kafasını birkaç kez bataryaya çarptı ve boğarak öldürdü.

"BİLEREK CAN ALMADIM"
Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan Murat Vural, "Evde sigara içtiğim için küfür etti. Emine evden çıktıktan sonra Erdal Duru banyoya girdi. Düştüğünü duyup, yardıma gittim. Kendisine 'Sigara içtiğim için bana kızdın, şimdi muhtaç oldun' dedim. Yine küfür etti. İtekledim yere düştü. Sonra evden ayrıldım. Önce oğlu E. sonra Emine abla telefonla arayıp acil çağırdılar. Öldüğü söylenince şok oldum. Can aldım ama bilerek değil. Eşiyle ilişkim olmadı" dedi.

"ÖLÜMLE İLGİM YOK"
Öldürmeye yardım suçundan 10 ile 15 yıl arasında hapis istemiyle tutuksuz yargılanan, polisteki ifadesinde sanık ile aralarında ilişki yaşandığını söyleyen Emine Duru, ifade değiştirerek "Murat ile iş ortaklığımız vardı. Yaklaşık 2 aydan beri bizim evimizde kalıyordu. Olay saatinde evde değildim. Eve geldiğimde kocam ölmüştü. Murat ile ilişkimiz yoktu." diye konuştu. Mahkeme, sanıklar arasında geçen telefon görüşmeleri ve baz istasyonları kayıtlarının istenmesi için duruşmayı ertelendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Telefon görüşmeleri cinayete ışık tutacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN