Uludağ heyeti ydü'yü gezdi

Giriş Tarihi: 12.3.2014

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ve beraberindeki heyet, Yakın Doğu Üniversitesi'ni ziyaret etti. İki Üniversitenin yöneticileri iş birliği konusunda fikir paylaştı

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ve beraberindeki heyet, Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Rektörlük binasında Kurucu Rektör Dr. Suat İ.Günsel ve Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan S. Günsel tarafından kabul edildiler.

ADA KITASIZ OLAMIYOR

Dr. Suat İ. Günsel üniversitenin kurulma temel amacına değinerek iyi bir mühendis veya iyi bir doktor yetiştirmek haricinde Türkiye ile KKTC'nin kopmaz bağlarının bir enstrümanı gayretinde bulunmak olduğunu söyledi. Daha sonra YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan S. Günsel ise "Kıta adasız olabiliyor ama ada kıtasız olamıyor" diyerek, kendilerini Türkiye'nin sınır bekçileri gibi olarak gördüklerini ve KKTC topraklarında var olabilmek için anavatanın desteğine her zaman ihtiyaç duyduklarını vurguladı.

İŞ BİRLİĞİNE HAZIRIZ

Ziraat, tıp ve akademik araştırmalarla Uludağ Üniversitesi ile iş birliği yapabileceklerini de belirten Günsel, birkaç dalda araştırma içerisinde olduklarını söyledi. Prof. Dr. Kamil Dilek ise 25 yıllık bir süreçte Yakın Doğu Üniversitesi'nin bu denli büyümesinin çok büyük bir başarı olduğunu belirtti. Prof. Dr. Dilek, Uludağ Üniversitesi olarak iş birliğinde hiçbir zaman destek vermekten çekinmeyeceklerini ve Yakın Doğu Üniversitesi'nin her zaman yanında olacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uludağ heyeti ydü'yü gezdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN