Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin sağlık merkezi olacak

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Mersin'i bir sağlık merkezi haline getireceklerini belirterek, 3 bin kişiye iş imkanı çıktığını söyledi

Giriş Tarihi: 13.3.2014
Mersin'de bin 250 yataklı şehir hastanesinin temel atma törenine katılan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, kenti bir sağlık merkezi haline getireceklerini söyledi. Toroslar ilçesindeki temel atma törenine Mersin milletvekilleri Zafer Çağlayan, Çiğdem Münevver Ökten ve Nebi Bozkurt, Vali Hasan Basri Güzeloğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

TÜRKİYE'YE GELİYOR

Bakan Müezzinoğlu, Sağlık Bakanlığı'nın hizmetleri hakkında bilgi vererek, bundan 11 yıl önce cebinde parası olan yaklaşık 110 bin Türk vatandaşının her yıl tedavi için yurtdışına gittiğini ve 1,5 milyar dolar harcadığını ifade ederek, bugün gerek Avrupa, gerek Rusya ve gerekse de Arap ülkelerinden hastaların Türkiye'ye geldiğini söyledi. Müezzinoğlu, 2002'de 20 bin vatandaşa 1 poliklinik odası ve bugün gelinen noktada ise 2 bin vatandaşa 1 poliklinik odası düştüğünü söyledi. Temeli atılan şehir hastanesinin 3 bin kişiye istihdam sağlayacağını ve yaklaşık 300 milyon Euro'ya mal olacağını anlatan Bakan Müezzinoğlu, "Yeni hastanemiz 23 Nisan 2016'da tamamlanarak halkın hizmetine sunulacak. Hastanede genel sağlık hizmetlerinin yanında onkoloji, kardiyoloji, kadın doğum, çocuk, psikiyatri gibi farklı branşlar da bulunacak. Ayrıca çevre illerden ve ülkelerden gelen hastalara da hizmet verebilecek bir kapasiteye sahip olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin sağlık merkezi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN