Silifke'de erik altın değerinde

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Göksu Vadisi köylerinde sezonun ilk erik hasadı yapıldı. Kilosu 100 liradan alıcılara ulaştırıldı

Giriş Tarihi: 13.3.2014
Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Göksu Vadisi köylerinde örtü altına alınan erik bahçesinde ilk hasat yapıldı. İlçeye bağlı Keben köyünde 21 yıldır çiftçilik yapan Faruk Doğan'a ait 1 dönümlük serada hasat edilen ve 100 gramlık kaselere konulan yaklaşık 300 kilo erik, kilosu 100 liradan İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlere gönderildi.

AÇIKTA HASAT NİSANDA

Silifke Erik Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Göktaş, Türkiye'nin ilk turfanda eriğinin Silifke'de üretildiğini belirterek "Açık alanda ilk erik hasadı Nisan ayında yapılacak. Örtü altına alınan bahçelerde ise ilk hasadı yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Erken hasat yapıldığı için de fiyatların yüksek olması hem üreticilerimizi hem de bizi sevindiriyor" dedi.

TOPLAM 8 BİN TON
Göksu Vadisi köylerinden Keben başta olmak üzere Sabak, Bükdeğirmeni, Karakaya, Evkafçiftliği, Kargıcak, İmambekirli, Karahacılı, Ortaören ile Silifke'nin Kabasakallı Mahallesi ve Atayurt, Atakent, Taşucu beldelerinde erik üretiminin yapıldığını hatırlatan Göktaş, bu yıl 800 dönüm araziden 8 bin ton erik hasadının yapılacağını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silifke'de erik altın değerinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN