Torun: Hayali bile çok güzel

Giriş Tarihi: 13.3.2014

AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun, 50 dev projeyi açıkladı, "Hayalı bile çok güzel" dedi

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun, Adana HiltonSA'da gerçekleştirdiği basın toplantısı ile Adana'ya yönelik 50 projesini kamuoyu ile paylaştı. Torun'un açıkladığı projeler arasında bünyesinde farklı tesis ve yatırımları barındıran Kanal Adana, sahil yolu, Tepebağ Arkeopark, dev akvaryum, yeni otogar, metro hattının uzatılması, serbest ticaret bölgesi, Balcalı Köprüsü, Hekimköy Camii ve Tekstilkent gibi dev yatırımlar dikkat çekti.

ADANALI 'YETER' DİYOR

Torun'un proje tanıtım toplantısına Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, İl Başkanı Fikret Yeni, parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Konuşmasında, AK Parti'li büyükşehirler ile Adana arasındaki farka dikkat çeken Abdullah Torun, "Adana'da 30 yıldır köhne bir büyükşehir belediyeciliği anlayışı var. Ama Adanalı 'Artık yeter' diyor. AK belediyecilik hizmetlerini görmek istiyor. Merkezi hükümetin hizmetleriyle buluşan bir adana istiyor" dedi. Abdullah Torun, "Dünya Kenti Bir Adana İçin Dev Projeler" başlığı altında açıkladığı projelerinin, birer vaat değil taahhüt olduğuna dikkat çekti. Torun, "Uzman ekiplerimizin titiz çalışmaları sonucunda hazırladığımız ve hemşerilerimiz ile paylaştığımız projelerimizi, göreve gelir gelmez kararlılıkla yaşama geçireceğimizden ve Adana'yı yıllardır özlemini çektiği hizmetlerle, susadığı yatırımlarla buluşturacağımıza hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Ekibimizle birlikte, Adana ve Adanalı için canla, başla ve aşkla çalışmaya ben hazırım" dedi.

ÖNE ÇIKAN PROJELER
Abdullah Torun'un 50 dev projesinden öne çıkan bazıları şunlar:
Kanal Adana: Seyhan Nehri kenarında şehir marina, oteller bölgesi, doğal yaşam alanları, uluslararası marina, macera parkı, bitki müzesi ve ticari limanı kapsıyor.
-Sahil Yolu: Tarsus-Karataş-Yumurtalık- Ceyhan- ve Erzin güzergahını birbirine bağlayacak.
Kozan-Aladağ-Pozantı Yolu: Kozan-Aladağ- Pozantı'ya ulaşım daha ekonomik ve kısa sürede gerçekleşecek.
Balcalı Köprüsü: Çukurova ve Yüreğir ilçelerini birbirine bağlayacak. Yeni Otogar: Otoyol kenarına kurulacak ve metro hattının buraya uzatılmasıyla hem şehir trafiğini etkilemeyecek, hem de insanlar için kolaylık sunacak.
Tepebağ Arkeopark: Adana'nın tarihini gün yüzüne çıkarırken, turizm sektörünün gelişmesiyle yeni bir istihdam alanı olacak.
Obruk Şelalesi: Dünyanın en önemli şelalelerinden biri olan Obruk Şelalesi'nin çevresi düzenlenerek turizme kazandırılacak.
Seyir Kuleleri: Adanalılar ve şehir dışından gelenlerin bütün kenti görüp fotoğraflayabileceği, prestij yapılar olacak.
Işıksız Bulvarlar: Adana'yı kuzeyden güneye 11, doğudan batıya 14 dakikada birbirine bağlayacak. -Afet Parkları: Normalde piknik alanı olarak kullanılacak bu bölgeler, olası afetlerde Adanalıların güvenle toplanacağı noktalar olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Torun: Hayali bile çok güzel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN