Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhale davası sonuçlandı

Giriş Tarihi: 14.3.2014

İçişleri Bakanlığı'nın izin vermemesi nedeniyle Aytaç Durak'ın davası düşürüldü, 26 tutuksuz sanık hapis cezasına çarptırıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'nca 2005 ve 2010 yılları arasında yapılan mal ve hizmet alımı ihalelerine fesat karıştırıldığı iddiasıyla aralarında görevden alınan Aytaç Durak'ın da bulunduğu 37 kişinin davası sonuçlandı. İçişleri Bakanlığı'nın soruşturma izini vermemesi nedeniyle Durak'ın davası düşürülürken, 26 tutuksuz sanık "Görevi kötüye kullanma ve ihaleye fesat karıştırma" suçlarından 10 ay ile 4 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırılırdı. 8 sanık beraat etti.

DURAK'IN DAVASI DÜŞÜRÜLDÜ

Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tüm sanıklar suçlamayı kabul etmeyerek beraatlarını istedi. Mahkeme, bakanlığın soruşturma izni vermediği Aytaç Durak, Özlem Hilal ve ölen H. Önder Gündüz'le ilgili davanın düşürülmesine karar verdi. Hasan Gülşen, Oktay Karakuş, Sebahattin Karabulut, Selçuk Özkök, Turgut Hayta, Nermin Akray, Ali Örücü, A.Taner Kozanoğlu, Burhan Aşan ve Fırat Atılgan 10'ar ay hapse mahkum edildi ve hükmün açıklanması geri bırakıldı. Sanıklardan Aydın Görez, Cem Hamurişçi, Erkan Arıkan ve Nurcan Toklar, 'ihaleye fesat' suçundan 4'er yıl 2'şer ay hapis cezasına çarptırıldı. Ahmet Sürmeli, Cumali Savaş, Cüneyit Terkuran, M. Kemal Sak, Osman Uzun, Rifat Yılmaz ve Sabri Zopçuk ise 'ihaleye fesat' suçundan 3'er yıl 4'er ay hapse mahkum edildi. Burcu Tuzcu, Halil Öderoldu, Neslişah Çürük, Ömer Bünyamin Yıldız ve S. Tamer Tamtürk ise 8'er ay hapis cezasına çarptırılıp, hükmün açıklanması geri bırakıldı. 8 sanık ise beraat etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhale davası sonuçlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN