Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep'in öyküsü Türkiye'nin öyküsü

Gaziantep'e 12 yılda 12 katrilyon yatırım yaptıklarını söyleyen Başbakan Erdoğan, "Bu kent kardeşliği, huzur, refah ve kalkınmaya tahvil etti. AK Parti de bunun mücadelesini veriyor" dedi

Başbakan Erdoğan Gazianteplilere kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti. Miting alanını dolduran onbinlere seslenen Başbakan Erdoğan, "Gaziantep, kardeşliği, huzura, refaha, kalkınmaya, refaha tahvil etti. İşte AK Parti de Türkiye'de kardeşliği, huzura, refaha, adalete, kalkınmaya tahvil etmenin mücadelesini veriyor" dedi.

"ZAFER ELDE ETTİNİZ"
Gaziantepliler bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Yola çıktığımızdan bu yana hep beraber yürüdük" diyen Başbakan Erdoğan, "Gaziantep'in öyküsü Türkiye'nin öyküsüdür. Her yerde Gaziantep'i örnek gösteriyorum, Çünkü siz direndiniz, umutsuzluğa kapılmadınız, vazgeçmediniz. Hüzne kapılıp başınızı öne eğmediniz. Siz, 'kaderin üstünde bir kader vardır, göklerden gelen bir karar vardır' dediniz. Mücadele ettiniz, sabrettiniz ve zaferi elde ettiniz" diye konuştu.

SIRTINIZI DAYAMADINIZ

Gaziantep'in sanayisi, ticareti, hoşgörüsü ve kardeşliğiyle örnek bir şehir olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan, "Gaziantep vizyonu, ufku, projesi olan bir şehir. Siz, sırtınızı devlete dayamadınız, siz birileri gibi gücünüzü kayırmacılıktan almadınız. Siz, haksız şekilde, adaletsiz şekilde kollanmadınız. Siz fitneye boyun eğmediniz, çalıştınız, gayret ettiniz, emek verdiniz ve Gaziantep'i bugünlere taşıdınız. Onun için size ne kadar teşekkür edilse azdır" şeklinde konuştu.

BAĞLANTILAR TAMAMLANDI

Gaziantep'te 12 yılda 12 katrilyon lira yatırım yaptıklarını söyleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan şöyle konuştu: Gaziantep'te 12 hastane vardı şimdi 24 oldu. 2 bin 154 yatak vardı, şimdi 4 bin 442 oldu. 7 ayrı hastaneden oluşan şehir hastanesi yapıyoruz. 12 bin 500 konut yapıp sakinlerine teslim ettik. Gaziantep, İslâhiye ve Nizip adalet saraylarını yaptık. Bizden önce 116 km bölünmüş yol vardı, biz de 230 km yaptık, Gaziantep'in komşu illerle karayolu bağlantılarını tamamladık.

ÖNEMLİ ADIMLAR ATILDI

Gaziantep Havalimanı'ndaki yolcu sayısının 2003 yılında 223 bin iken şimdi 1 milyon 443 bin olduğunu belirten Erdoğan, "Tarım için önemli adımlar attık. 163 bin dönüm araziyi sulamaya açtık. Kayacık ve Doğanpınar barajlarıyla 200 bin dönüm araziyi suya kavuşturacağız. Ardıl barajının da temelini attık, Araban ovasında 26 bin dönüm arazi sulanacak. OSB'deki istihdam sayısı 100 bini aştı. 6 bin 126 KOBİ'ye 46 trilyon lira hibe desteği verdik" dedi.

GÜZELBEY'E TEŞEKKÜR

Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ve yeni aday Fatma Şahin'i yanına çağırarak destek isteyen Erdoğan, "Asım kardeşime çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyorum. 2 dönemden sonra aday olmadı. Gaziantep Fatma Şahin kardeşimle birlikte güzel bir dönem yaşacak. Asım kardeşim Fatma kardeşime tecrübesiyle destek olacaktır. Gaziantep'e kadın eli değecek. Bir kadın eliyle neler yapılabileceğini göreceğiz. Gaziantep dünyaya örnek olmaya devam edecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'in öyküsü Türkiye'nin öyküsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN