Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih Abi: Bitince Adana'nın trafiği çok rahatlar

Giriş Tarihi: 18.3.2014
Adana'da trafik önemli bir sorun. Özellikle kuzeyden güneye gelmek bir hayli zaman alıyor. Trafik ilerlemiyor. Sürücüler gidecekleri yere zamanında gidemiyor, randevularına yetişemiyor. Bu olumsuzlukların yanı sıra Süleyman Demirel Bulvarı'ndan başlayıp Akkapı'ya kadar gidecek olan bir bulvar projesi çalışması yapılıyor. Bulvar üzerinde kalacak olan evler kamulaştırılıp tek tek yıkılıyor. Türkmenbaşı Bulvarı'nı Havaalanına bağlayacak olan 30 metrelik bulvar için de yıkım çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmalar tamamlandığında sürücüler hiçbir engelle karşılaşmadan çok kolay ulaşım sağlayabilecekler. Okurlarımızı haberdar etmek istedim.

HALK OTOBÜSLERİNDE BELİRLİ KURALLAR OLMALI
Adana'dan bir okurumuzdan elektronik posta aldım. Halk otobüslerinde rahatsız edici bir şeyler yemek veya çiğnemek gibi sorunlarla karşılaşmak istemediklerini söylüyor. Aslında haklı. Okurumuz bu tür şeyleri duymamak görmemek için kulağına müzik çaların kulaklığını taktığını söylüyor. Diyor ki; "Halk otobüsleri halkın bir yerden başka bir yere ulaşmasını sağlamak için önemli bir misyon üstleniyor. Belirli kuralları olmalı. Örneğin sakız çiğnememeli, müzik dinlememeli hatta bir şeyler yememeli. Bunlara uyum sağlandığı takdirde toplu taşıma araçları ile bir yere gitmek keyifli olur." Ben yazdım umarım herkes uyar. Uçak, Yeşilköy'den kalkmıştı. Bakırköy Akıl Hastanesinin üzerinden geçerken, pilot birden gülmeye başladı. Hostes bu gülüşün sebebini sorunca şu cevabı verdi: "Başhekim kaçtığımı öğrenince kim bilir nasıl şaşıracak!!!"

GÜLMECE
Uçak, Yeşilköy'den kalkmıştı. Bakırköy Akıl Hastanesinin üzerinden geçerken, pilot birden gülmeye başladı. Hostes bu gülüşün sebebini sorunca şu cevabı verdi: "Başhekim kaçtığımı öğrenince kim bilir nasıl şaşıracak!!!"
Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih Abi: Bitince Adana'nın trafiği çok rahatlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN