Bana maaş değil, tedavi olmam için bir şans verin

Giriş Tarihi: 19.3.2014

Geçirdiği kaza sonrası 7 yıldır tedavi gören Şanlıurfalı Nuri Sobay, "Devlet bana her yıl 25 bin lira harcıyor. Tedavim yapılırsa devlete yük olmam" dedi

Bundan 7 yıl önce geçirdiği trafik kazasının ardından tedavi gören ve çalışamadığı için bakım maaşı alan 35 yaşındaki Nuri Sobay, SGK'lı olursa 45 bin liraya kesin olarak iyileşebileceğini, böylece devlete yük olmaktan kurtulacağını söyledi. Sobay, "Devlet bana her yıl tedavim ve bakım ücretim için 25 bin lira harcıyor. Ama SGK'lı olarak Elazığ Fırat Üniversitesi Angoloji Bilim Dalı'nda tedavi olursam hem devlete yük olmam hem de kendi paramı kendim kazanabilirim" dedi. Nuri Sobay, 2007'de geçirdiği trafik kazasında omuriliği kırıldığı için bacakları ve bazı kaslarında sinirleri zedelendi. Şimdi güçlükle yürüyen, bağırsak felci olan ve idrar tutamama sorunu yaşayan Sobay'a devlet her 3 ayda bir 100 lira bakım ücreti veriyor. Düzenli olarak devlet tarafından tedavi ettirilen Nuri Sobay, bir hayırseverin hediye ettiği spor aletiyle çalışarak günlerini geçiriyor. Ancak Sobay, bu şekilde yaşamak istemediğini, tedavi edilerek devlete yük olmaktan kurtulabileceğini söylüyor.

BU PARAYI BULAMAM
Kendisine kalp hastası annesinin baktığını anlatan Sobay, tedavi masrafının karşılanması halinde kendi geçimini sağlayabileceğini söyledi. Sobay, "İl il, hastane hastane gezdim. Sonunda, Elazığ Fırat Üniversitesi Angoloji Bilim Dalı'nda tedavimin yapılabileceğini öğrendim. Bunun için, SGK'lı olursam 45 bin lira, SGK'lı olmazsam 175 bin lira gerekiyor. Bu parayı bulamam" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bana maaş değil, tedavi olmam için bir şans verin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN