Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Edeler diyarında Erdoğan coşkusu

Giriş Tarihi: 19.3.2014

Başbakan Erdoğan, kendini bağrına basan coşku dolu on binlerce Kahramanmaraşlıya "Fatih Erkoç'u size emanet ediyorum. Sandıktan kahramanlığınıza yakışır sonuç bekliyorum" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta tarihi bir kalabalığa seslendi. Erdoğan bir taraftan kurulan tuzakları bozarak yola devam ettiklerini, bir taraftan da hizmet zincirini sürdürdüklerini kaydederken, Kahramanmaraş'a gelecek muhalefet partilerine halkın, "Siz Kahramanmaraş'a ne yaptınız?" diye sormasını istedi. Kente son 12 yılda 10 katrilyonluk yatırım yapıldığını söyleyen Erdoğan yeni hastane, yol ve eğitim kampüsü müjdeleri verdi.

"FATİH SİZE EMANET"
Başbakan Erdoğan, "Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Fatih Mehmet Erkoç inşallah hizmette bulunacak. Kanalizasyonlara varıncaya kadar her hizmeti büyükşehir verecek. İlçe belediye başkanları ile birlikte el ele bu hizmetleri yürütecekler. Ben, genç, enerji dolu Fatih kardeşimle inşallah bu hizmet yoluna buradan devam edeceğim. Fatih Mehmet Erkoç kardeşimi, sizlere emanet ediyorum. 11'de 11 yaparak kahramanlığınızı gösterin. Sütçü İmam'ın torunlarına bu yakışır" dedi.

EĞİTİM YATIRIMLARI
Kahramanmaraş için Cumhuriyet tarihinde yapılan eğitim hizmetlerinden daha fazlasını 10 yılda yaptıklarını vurgulayan Erdoğan, "Sütçü İmam Üniversitesi bünyesinde 3 fakülte, 2 yüksekokul ve 1 meslek yüksekokulu açtık. Şimdi 251 trilyon lira maliyetle 600 yataklı araştırma ve uygulama hastanesini getiriyoruz. Üniversitede 2002 yılında 10 bin öğrenci vardı, şimdi 22 bin. 2 bin 140 kişi kapasiteli 4 adet öğrenci yurdunu tamamlayarak hizmete sunduk" diye konuştu. Erdoğan, Kahramanmaraş için yapılan yatırımları şu şekilde sıraladı:

* Hastanelerin tıbbi cihazlar yanında birçok eksiklikleri giderdik. Kahramanmaraş'a 400 yataklı bir devlet hastanesi kazandırdık. 300 yataklı Elbistan Devlet Hastanesi'nin temeli de bugün atılacak.
* 2002 yılına kadar 73 kilometre, AK Parti döneminde ise 212 kilometre bölünmüş yol yapıldı.
* Adana, Osmaniye ve Adıyaman ile olan karayolu bağlantılarını bölünmüş yollarla sağladık. 273 km uzunluğundaki Kayseri karayolu bağlantısının 230 kilometresini de bölünmüş yol olarak tamamladık.
* 223 kilometre uzunluğundaki Malatya karayolu bağlantısının 216 kilometresini bölünmüş yol olarak tamamladık, kalan kısmını da yakında bitiriyoruz.
* 345 kilometre uzunluğundaki Sivas karayolu bağlantısının 302 kilometresini bölünmüş yol olarak tamamladık, kalan 43 kilometreyi ise yine önümüzdeki yıl sonuna kadar inşallah bitireceğiz.
* Kahramanmaraş- Elbistan yolunu 90 kilometrelik bir yolla bağlamayı planlıyoruz. En kısa sürede projenin altyapı çalışmaları başlayacak.
* Kahramanmaraş'ın içme ve sulama suyu sorununu çözmek için baraj inşa ettik. Sulama şebekelerinin yapılmasıyla bu bölgedekilere yılda 329 milyon net gelir artışı sağlanacak.
* Şehrin yüzde 65'inden fazlası doğalgaz rahatlığını yaşıyor. İnsanca yaşamayı öğrendik. Mutfağımızda banyomuzda sıcak suyumuz hazır. Basıyorsun düğmeye, sıcak su.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Edeler diyarında Erdoğan coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN