Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep diplomalı aşçılar yetiştirecek

Giriş Tarihi: 19.3.2014
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Emine Göğüş Mutfak Müzesi içerisinde kurulan Mehmet Reşit Göğüş Mutfak Sanatları Eğitim Merkezi (MUSEM) hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Gaziantep'in çok farklı bir şehir olduğunu söyleyerek, "Artık dünyada ülkeler değil, şehirler yarışıyor. Bu yarışan şehirler içinde fark oluşturanlar daima bir adım öne çıkıyor. Hititlilerden, Asurlulardan, Selçuklulardan, Osmanlılardan kalan birçok kültür varlığımız mevcuttur. Tüm bunların yanı sıra ayrı bir kültürümüz var, o da bizim mutfağımız" dedi.

GÜNÜBİRLİK KURS

Merkezde günübirlik kurslar da düzenleyeceklerini işaret eden Güzelbey, kursların 3'er aylık ve 30'ar kursiyer için olduğunu belirtti. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentlerden günübirlik kursiyerlerin geleceğini dile getiren Başkan Asım Güzelbey, bugüne kadar kursta 30 kursiyere eğitim sertifikası verdiklerini bildirdi.

KENT MUTFAĞI
Gaziantep Emine Göğüş Mutfak Müzesi'nde kent mutfağına özgü yemeklerin yapımını öğretileceği eğitim merkezi hizmete açıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep diplomalı aşçılar yetiştirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN