Zaman gazetesini zorla mı satalım?

Giriş Tarihi: 19.3.2014

yıllık büfeci Sadık Nayır, "2 günde 164 tane Zaman gazetesi bıraktılar. Ben istemedim. Bugüne kadar bir tane bile satamadım ki bunu satayım" dedi

Adana'da büfe işletmecisi Sadık Yayır, 8 yıldır günde 1 tane dahi satamadığı Zaman gazetesinin son iki günde başbayi tarafından 164 tane gönderildiği, zorla sattırılmaya çalışıldığını ve tehdit edildiğini öne sürdü. Gazete bayisi Sadık Yayır, "8 yıldır bakkallık yapıyorum. Günde bir tane dahi Zaman gazetesi satamazken, Fetullah Gülen'in röportajının yayınlandığı ilk gün 60, bugün (dün) ise 104 tane Zaman gazetesi gönderdiler. Bir tane bile satacak müşteri bulamazken 100 gazeteyi kime satacağım? Zorla sattırmak istiyorlar. Savcılığa suç duyurusunda bulunacağım" dedi. Seyhan ilçesi Yeşilevler Mahallesi'nde Abdioğlu Büfe'yi işleten Sadık Yayır, pazartesi günü işyerini açacağı sırada kapının önünde paketlenmiş 60 adet Zaman gazetesi buldu. Kendisinin böyle bir talebi olmamıştı. Hemen başbayiyi aradı. Kendisine 60 adet Zaman gönderildiğini söyledi. Başbayi, "Vallahi göndermemizi istediler, biz de gönderdik" dedi. Bir yanlışlık olduğunu düşünen Sadık Yayır, bir gün sonra (dün) bu kez işyerinin önünde içinde 104 adet Zaman gazetesi bulunan bir paket buldu.

"BİR TANE BİLE SATAMADIM"
8 yıldır büfe işlettiğini ve dağıtım şirketlerinin gönderdiği tüm gazeteleri sattığını belirten Sadık Yayır, "İnanın şaşkınlık içindeyim. 8 yıldır bu büfeden bir tane Zaman gazetesi satmadım. Gelen gazeteleri hergün başbayiye iade ettim. Şimdi istemediğim halde bana zorla Zaman gazetesi sattırmak istiyorlar. Çevrede abone sayıları düşünce bu yolu seçmişler. Ama zorla gazete sattırılır mı? Ticari ahlaka sığmaz bu davranış. Bunlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zaman gazetesini zorla mı satalım?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN