Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih Abi: Üniversite sınavlarına girecek öğrencilere saygı

Giriş Tarihi: 20.3.2014
Adana'dan Mükremin Kurnaz isimli okurumuz bir uyarıda bulundu. Malum yerel seçimlere çok az bir zaman kaldı. Bir gürültü kirliliğidir gidiyor. Ancak pazar günü çocuklarımızın geleceğine yön verecek YGS sınavları yapılacak. Okurumuz, "23 Mart pazar günü Türkiye genelinde 2 milyona yakın gencimiz geleceğini belirleyecek YGS yani üniversite sınavına girecek. Sınav gününün seçim dönemine denk gelmesi öğrenciler açısından bir dezavantaj olarak görülüyor. Çünkü parti adaylarının araçları sabahtan akşama kadar müziğin sesinin sonuna kadar açıp geziyor. Şimdi tüm adaylardan isteğimiz, bir günlüğüne olsun araçlarını dinlendirmeleri. Gençlerimizin sınav hakkına saygı gösterip sessiz kalmaları. Böyle davranan adaylar vatandaşın takdirini kazanacaktır. Bu yüzden tüm siyasi parti adaylarının 23 Mart 2014 pazar günü saat 13.00'e kadar araçlarını trafiğe çıkarmalarını bekliyoruz. Lütfen biraz mola" diyor. Okurumuzun uyarısının dikkate alınacağını düşünüyorum. Gençlerimizin o gün sessizliğe ihtiyacı olacak.

YEŞİL IŞIK İLE İLGİLİ BİR ŞİKAYET DAHA
Geçtiğimiz günlerde sürücülerin yayalar için yanan yeşil ışığa uymadığı konusunda bir şikayeti köşeme taşımıştım Bu konuda Yusuf Tamer isimli okurumuz da düşüncelerini aktarmış. Diyor ki; "Melih Bey, bir öğretmen olarak o kadar çok dertliyim ki konunuzdan. Belediyeevleri Mahallesi Adana Koop. Kavşağı ki; sabahları karşılıklı olarak çok yoğun öğrenci geçişi olan bu kavşakta yine aynı şekilde, sağa dönen sürücüler maalesef o küçücük yavrulara hiç acımadan, aldırış etmeden ve üstelik bir de olabildiğince gaz+korna ile vahşet avcılığına çıkıyorlar. Çaresizce çare bekliyorum." Maalesef göründüğü gibi bu önemli bir sorun. Ciddi bir eğitim ve çözüm gerek.

GÜLMECE
Temel'le Dursun kahvede otururken Dursun sorar: "Ula dün neredeydun?" "Cumaya gittum." "Ula dün saliydi." "Ben hep sali giderum daha sakin olayi."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih Abi: Üniversite sınavlarına girecek öğrencilere saygı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN