Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhuriyet kadınları defilesi göz kamaştırdı

Giriş Tarihi: 21.3.2014

Antakya'da düzenlenen ve 1921'li yıllardan 2000'li yıllara kadar kadın giyimindeki dönüşümün anlatılmaya çalıştığı defile göz kamaştırdı. Defilede 55 yaş üstü 18 manken podyuma çıktı ve alkışlandı

Türkiye Yardım Severler Derneği tarafından Hatay'da 'Cumhuriyet Kadınları' defilesi düzenlendi. Ünlü modacı Barbaros Şansal ve Yıldırım Mayruk'un hazırladığı defilede 55 yaş üstü 18 manken, 38 kıyafeti sergiledi. Cumhuriyetin ilk yıllarından bugüne kadın giyimindeki dönüşüm anlatıldığı defileye Antakya Medeniyetler Korosu'nun verdiği konser ayrı bir renk kattı.

TÜRK KADININI ANLATTI
Ünlü modacı Şansal, Türkiye Yardım Severler Derneği'nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan derneklerden biri olduğuna dikkat çekerek, "Biz burada yaptığımız defile ile 1921 yılındaki milli mücadele yıllarından 10 yıllık periyotları ele alarak 2000'li yıllara kadar olan süreçte Türk kadınını anlatmaya çalıştık." dedi.

150 PARÇA SERGİLENDİ
Defilenin en önemli özelliklerinden birinin mankenlerin hepsinin 55 yaş üstü ve milli mankenlerden oluştuğunu belirten Şansal, "Defilemizde Türkiye'de meslek sahibi olmuş kadınlardan, ilk hava pilotu, ilk emniyet müdürü, ilk heykeltıraş, hatta ilk makinisti anarak yapılan bu minik tiyatral gösteri yaklaşık 1 saat sürdü ve 600 izleyiciye ulaştı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet kadınları defilesi göz kamaştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN