Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YDÜ'deki harita sergisini KKTC Başbakanı açtı

Giriş Tarihi: 21.3.2014
Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Uluslararası Eski Haritalar Sergisi, üniversite hastanesinin Sergi Salonu'nda açıldı. Serginin açılışını Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Milletvekili Ersin Tatar, Milli Arşiv Müdürü Gökhan Şengör, YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç.Dr. İrfan S. Günsel, YDÜ Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Umut Koldaş yaptı. Açılış öncesi konuşan YDÜ Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Umut Koldaş, serginin hem Kıbrıs, hem dünya tarihine damga vuracak nitelikte olduğunu söyledi.

TARİHİ BİLMEK İÇİN

Milli Arşiv Müdürü Gökhan Şengör, sergiye katkıda bulunmaktan gurur duyduklarını ifade ederek, YDÜ'nün kuruluşunun 25'inci yıldönümünü kutladı. YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan S. Günsel de konuşmasında, medeniyetin en önemli değerinin kültür ve tarih olduğunu belirterek, 25'inci yıl etkinlikleri çerçevesinde gerçekleşen Haritalar Sergisi'nin, Kıbrıs Türkü'nün kendi kültür ve tarihini bilmesi, bilgi üretimi ve paylaşımı adına önemli olduğunu kaydetti.

KIYMETİ BİLİNMELİ

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ise bugün binlerce yıllık geçmişin bilgi ve materyallerine sahip olunmasını, tarihte gelişmeyi destekleyen ve bu bilgilerin korunmasına önem veren kişilere borçlu olduklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YDÜ'deki harita sergisini KKTC Başbakanı açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN