Fatih Erkoç'un projeleri patronlardan tam not aldı

Giriş Tarihi: 23.3.2014

AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Erkoç, projelerini tanıttığı sanayici ve işadamlarından tam puan aldı

Kahramanmaraşlı sanayici ve işadamlarına sinevizyon gösterisi eşliğinde projelerini anlatan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Erkoç iş dünyasından tam not aldı. Ticaret ve Sanayi Odası'nın meclis toplantı salonunda işadamlarıyla bir araya gelen Fatih Erkoç'un 'Büyük şehir, büyük projeler' başlığında anlattığı projeleri iş dünyasının büyük beğenisi ve desteğini aldı.

BÜYÜKŞEHİR BEYİN OLACAK

Fatih Erkoç "Kahramanmaraş Kocaeli ve İstanbul Büyükşehir modeliyle yönetilecek. Büyükşehir beyin olacak. Biz de yeni dönemde bu yeni kaynaklar, yeni yetkilerle yüz yılın şehircilik hareketini başlatacağız. Hep beraber yapacağız. Çünkü özellikle bir şehrin müteşebbisleri önemli. Şehrin geleceğinin daha aydınlık olması için hem kamu hem de özel sektör kaynaklarının çok büyük önemi var. Önemli derecede konut problemi var. İnsanlarımız şehrin kalbinde çok kıymetli alanlarda gayrı sıhhi konutlarda oturmakta. İnşallah yeni dönemde Kahramanmaraş'ta kentsel dönüşüme çok büyük önem vereceğiz. Düşeyde bir yapılaşma oluşturarak yatayda yeni yaşam alanları oluşturacağız" dedi.

UYDU KENTLER KURULACAK

Kahramanmaraşlı iş adamlarını hem kente hem de ülkeye önemli katkılar sunduklarını söyleyen Fatih Erkoç "Sizler önemli yatırımlar yaptınız. Çalışan sayısı arttı. Bunun için şehrimizde konut ihtiyacı var. Ama çalışanlarımızın alabileceği, ucuz ancak yaşanabilir konutlar gerekiyor. Onun için de biz yeni bölgelerde uydu kent kurmak hedefindeyiz. Muhsin Yazıcıoğlu Parkı'ndan Küçükgöl mevkiine teleferik yapacağız. Küçük göl ve Karagöl'ü yalıtacağız. Buradaki suyu tuttuğumuzda oradaki yerleşim yerlerinin su sorununu da çözmüş olacağız" diye konuştu.

BiRLİKTE PLANLAYACAGIZ
Projeleri iş dünyası tarafından olumlu karşılanan Fatih Erkoç, "Müteşebbislerimizin daha çok yatırım yapması gerektiğine inanıyoruz. Kahramanmaraş'ımızın siz kıymetli müteşebbisleri, sizler istikbal mücadelemizde en çok yatırım yapan insanlarsınız. AK Parti olarak sanayiye ve sanayicimize büyük önem veriyoruz, yapacağımız bütün projeleri ve sorunları sanayicimizle istişare ederek çözüm odaklı sonuca gideceğiz" dedi. Toplantıya Adalet Bakan Yardımcısı Veysi Kaynak, milletvekilleri Mehmet Sağlam, Nevzat Pakdil, Sıtkı Güvenç, Yıldırım Ramazanoğlu ile il yönetimi ve On İki Şubat Belediye Başkan adayı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu adayı Necati Okay ile AK Parti yöneticileri katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatih Erkoç'un projeleri patronlardan tam not aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN