Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hatay'ın katma değeri büyük hızla yükseliyor

Giriş Tarihi: 23.3.2014
AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, Antakya Küçük Sanayi Sitesi'ni ziyaret etti. Seçim çalışmaları çerçevesinde gerçekleşen ziyarette, Ergin'i Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı M. Ali Kanlı ve Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı A.Kadir Teksöz karşıladı. Sanayi esnafı ile tek tek tokalaşan Ergin, toplantı salonundaki konuşmasında, son günlerde gecekondu bölgelerinde evlerin yıkılacağı yönünde yayılan bir takım söylentilerin tamamen yanlış olduğunu söyledi.

KATMA DEĞER YÜKSELİYOR

Konuşmasında yapılan yatırımların Hatay'a büyük katkısı olacağını hatırlatan Ergin, "Bu şehrin katma değeri yükseliyor. Zaten 4 ayrı yerde yapılan barajla beraber, çiftçilerimizin elde edeceği gelir esnafımıza gelecek. İç piyasayı canlandıracak. Bu şehrin değerine değer katan yatırımlar bunlar" dedi. Yerel seçimler arifesine geçildiğini belirten Ergin, "Türkiye açısından sevabıyla günahıyla yapılan işler var. Günahını ve sevabını tartacak olursak 11,5 sene içinde yapılan sevaplar daha fazla ağır basar. 2002 yılında ülkemiz 26'ncı büyük ülke iken şimdi 16'ncı büyük ülke oldu. 10 basamak birden ilerleme kaydettik" dedi.

DEVASA HİZMETLER

Hatay'ın nüfusa göre merkezi idareden para geleceğinin doğru olduğunu ifade eden Sadullah Ergin, "Merkezi idarenin nüfusa göre para göndereceği doğru. Ama gönderilecek para ile Hatay'ı ilerilere taşımanız imkansız. Ancak asfaltını, yamalarını ve kanalizasyon çalışmalarında bulunursunuz. Bugün itibarı ile Hatay ilçeleri ile ne ise yarın aynısı olur. Önemli olan Hatay'ın kalkınması ve yarınlarına daha farklı bir vizyonla taşınmasıdır. İşte bu doğrultuda projelerinizin arkasında Ankara olursa hem makul zamanda, hem de anahtar teslim şeklinde Hatay devasa hizmetlere kavuşmuş olur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay'ın katma değeri büyük hızla yükseliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN