Arablab'da inovasyon ödülü YDÜ araştırmalarına verildi

Giriş Tarihi: 24.3.2014
Robotik ve otomasyon ürünleri, nano teknoloji, laboratuar teknolojileri, araştırma ve geliştirme, enerji ürünleri gibi konular başta olmak üzere teknoloji alanında dünya devlerini Dubai'de buluşturan Arablab Fuarı'nda, Yakın Doğu Üniversitesi'ne (YDÜ) En İnovatif Üniversite Ödülü verildi. YDÜ ekibi fuara, düşünce gücü ile hareket edebilen tekerlekli sandalye, EKG T-Shirt, MS hastalarını yürütme, akıllı hastane odası, robotik futbol takımı, insansız hava ve deniz araçları gibi ürünler ile katılmıştı.

DÜNYAYA MESAJ VERİYOR
Üniversiteden yapılan açıklamada, En İnovatif Üniversite Ödülü'nün fuar kapsamında düzenlenen seramoniyle YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan S. Günsel'e sunulduğu belirtili. Açıklamada, Yrd. Doç. Dr. Günsel'in "İçinden geçilmekte olan hassas dönemde Dubai'de düzenlenerek yüze yakın ülkenin geliştirdiği yeni teknolojik ürünlerin tanıtıldığı uluslararası fuarda bize verilen bu ödül, dünyaya önemli mesajlar iletiyor" dediği kaydedildi.

DUBAİ PRENSİ ZİYARET ETTİ

Günsel'e ödülün, KKTC Abu Dhabi Temsilcisi Devrim Korhan ve I. Sekreter Buket Kop'un yanı sıra Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Savaşan'ın da katıldığı seramonide sunulduğuna yer verilen açıklamada, YDÜ-IBM İleri Araştırmalar Merkezi Başkanı Ahmet Çağman ve merkez yetkililerinin de hazır bulundukları belirtildi. Üniversitenin açıklamasında son olarak Dubai Prensi Şeyh Hamdan Bin Muhammed Bin Raşit El Maktum ile pek çok önemli kişinin fuarı ziyaret ettiğine yer verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arablab'da inovasyon ödülü YDÜ araştırmalarına verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN