Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahramanmaraş'a hızlı tren müjdesi

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Hızlı tren ağına şimdi Kahramanmaraş'ı da ekliyoruz. Nurdağı'ndan Kahramanmaraş'a hızlı tren bağlantısını sağlayacak hattın proje çalışması yıl içinde tamamlanacak" dedi

Giriş Tarihi: 24.3.2014
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Kahramanmaraş'ın hızlı tren hattına bağlanmasına ilişkin proje çalışmalarını başlattıklarını belirterek, "Hükümet olarak Türkiye'yi dünyanın 8. yüksek hızlı tren işletmecisi seviyesine yükselttik. Hızlı tren ağına şimdi de Kahramanmaraş'ı ekliyoruz. Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü, Nurdağı'ndan Kahramanmaraş'a hızlı tren bağlantısını sağlayacak hattın proje çalışmasını bu yıl içinde tamamlayacak" dedi. Bakan Elvan'ın açıklamalarının Kahramanmaraş'a ulaşması üzerine şehirde adeta bayram havası oluştu. Bakan Elvan, 2009 yılında Ankara-Eskişehir, 2011 yılında Ankara-Konya yüksek hızlı tren hatlarını açarak demiryollarında yeni bir dönem başlattıklarını ifade ederek, "Hızlı tren ağına şimdi de Kahramanmaraş'ı ekliyoruz. Böylece, kahramanlar diyarı, yiğitler diyarı, evliyaların, şairlerin diyarı Kahramanmaraş'ı Türkiye'ye daha hızlı bağlayacağız" dedi.

İSTANBUL' A BAĞLANACAK

Elvan, ulaşım ve iletişim altyapısına yapılan yatırımlarla Kahramanmaraş'ın mevcut etkinliğinin çok daha fazla artacağına inandığını belirterek "Osmaniye (Bahçe)-Nurdağı kesiminin inşaat çalışmaları sürüyor. Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü çalışmalarını tamamlayacak ve en kısa sürede Kahramanmaraş'ı hızlı trenle buluşturacağız. Yatırım programındaki diğer hatların tamamlanmasıyla İstanbul'dan Kahramanmaraş'a hızlı demiryolu bağlantısını sağlamış olacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahramanmaraş'a hızlı tren müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN