Melih Abi: TEDAŞ'ın kendi taktığı sayaçlarda sorun yaşıyoruz

Giriş Tarihi: 24.3.2014
Adana'dan bir esnaf şikayeti aldım. Okurumuz Kemal Bağcı, "Değişen su ve elektrik sayaçları ile ilgili sıkıntılarımızı dile getirmek istiyorum. Daha önce su sayacı değiştirilmişti. Bununla ilgili bir sorun yaşamadık. TEDAŞ çalışanları da sayaçları değiştirdi. Sıkıntımız işte bu anda başladı. Geçtiğimiz günlerde görevliler kullandığımız elektrik miktarını faturalandırmak istedi. Fakat taktıkları saatlerde arıza varmış. Görevli 'Sayaç çalışmıyor, fiyatlandırılamadı' diye not düşüp gitti. Bu durum bizim bölgemizde en az 7-8 esnaf için aynı. Yani hepsi aynı işleme tabii tutuldu. Madem sayaçlar arızalıydı takarken neden kontrol etmediler? Şimdi biz mağdur duruma düştük. Ne yapacağımızı şaşırdık" dedi. Okurumuzun haklı şikayetini köşeme taşıdım. Uğradıkları zor durumdan kurtulmak istiyorlar. Bu konu ile ilgili bir açıklama yapılırsa değerlendireceğim.

HİZMETLERDEN BİZ DE YARARLANMAK İSTİYORUZ
Adana'dan Yüreğir ilçesine bağlı Başak Mahallesi'nden bir şikayet aldım. Okurumuz Mahmut Karadağ, "Çukurova Caddesi'nde esnafım. Oldukça hareketli bir yer. Kaldırım parkeleri döşendi, bu çalışma sırasında asfalt yolumuz bozuldu. Ama 3 aydan beri öylece duruyor. Adana'nın birçok yerinde hizmetler verildi. Bu hizmetlerden biz de yararlanmak istiyoruz. 19 Mayıs Parkı var, buranın da düzenlenmesi lazım. Adana'yı yönetenlerimiz lütfen bizim buraları da unutmasın" dedi.

GÜLMECE
Temel, oğlu küçük Temel'i uyuz ilacı almak için eczaneye gönderir. Oğlan gitmek istemez. "Ula niye çitmeyusun?" "Uyy, utanayrum da." "Ne var utanacak? Sorarlarsa pu ilacı hediyelik alayrum dersun."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım
Fax: 0322 459 84 20


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih Abi: TEDAŞ'ın kendi taktığı sayaçlarda sorun yaşıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN