Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alleben Göleti herkesi büyüledi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin yeniden düzenlediği Alleben Göleti, ziyaretçilerini kabul etmeye başladı. Gölette sportif etkinlikler yapılıyor

Giriş Tarihi: 26.3.2014
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin yeniden düzenlediği Alleben Göleti Gazianteplilerden tam not aldı. 1 milyon metrekarelik çevre düzenlemesiyle yeni bir görünüme kavuşan Alleben Göleti, su sporları için de önemli bir merkez haline gelecek konuma ulaştı. Muhteşem bir piknik alanına kavuşan gölette kürek yarışları v edeniz bisikletinin yan ısıra su kayağı da yapılacak. Göletin çevresinde turizm amaçlı bungalovlar ve karavan parkı da kuruldu.

BUNGALOV KÖYÜ KURULDU
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, alternatif turizm çeşitlerini artırmak amacıyla düzenledikleri gölette yer alan spor alanları ve diğer aktivitelerle bölgenin turizm altyapısının güçleneceğini ve turist sayısının artacağını belirtti. Başkan Güzelbey, "Burada herkese hitap edecek alanlar var. Piknik için oluşturulan alanlar, seyir terasları, restoranlar, çay bahçeleri günübirlik ziyaretler için önemli. Uzun süreli konaklama için de bungalov köyü kurduk, karavan parkı oluşturdu. Buralarda 10-15 günlük tatiller için cazibeli olacak" dedi. Gölette 10'uncu kez düzenlenen kürek yarışlarını başlatan ve dereceye giren sporculara ödüllerini veren Güzelbey, "Burada önümüzdeki dönemde yelken yarışları da olabilecek. Gaziantep gibi suyu olmayan bir kentte artık çok sayıda kürek ve kano takımı ile su sporlarıyla ilgilenen sporcular çıktı" diye konuştu. Gaziantep ile kardeş şehir anlaşması imzalamak üzere kente gelen Karadağ Cumhuriyeti'nin Kotor kenti belediye başkanı Marija Katoviç ile birlikte kano yarışmalarında dereceye giren takımların madalya ve plaketlerini Başkan Güzelbey verdi. Güzelbey'e eşi Derya Güzelbey ile belediyenin üst düzey yöneticileri de eşlik etti. Göletteki su ve ışık gösterilerine hayran kalan Kotor Belediye Başkanı Marija Katoviç de Gaziantep ile ilgili görüşlerini şöyle dile getirdi: "Öncelikle burada bulunmaktan son derece memnunum. Buradaki ilk bulunmam değil, son da olmayacak. Burası gezilecek, görülebilecek yerleriyle muhteşem bir yer. Buraya ilk kez İpekyolu Belediye Başkanları Forumu için gelmiştim. Gaziantep bize uzak gibi gelebilir ancak bizim ilişkilerimiz, sıcaklığımız o kadar yakın ki biz kendimizi birbirimize çok yakın hissediyor ve görüyoruz. Bundan sonra da ilişkilerimiz aktif ve olumlu bir şekilde devam edecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alleben Göleti herkesi büyüledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN