Kira öder gibi taksitle konut

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, cazip taksitlerle inşa edecekleri konutlarla dar gelirli vatandaşlarını yüzünü güldüreceklerini ve ev sahibi yapacaklarını söyledi

Giriş Tarihi: 26.3.2014
Geride kalan 5 yıllık hizmet süresi zarfında Yüreğir'e yeni bir soluk getiren Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, yeni dönemde özellikle dar gelirliler için ev sahibi olmanın kapsını aralıyor. İlçede yoksul vatandaşların derme çatma binalarda yaşadığını söyleyen Başkan Çelikcan, "Yüreğir'deki boş alanlara Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile iş birliği yaparak 70-80 metrekare civarlarında yeni konutlar inşa edeceğiz" dedi.

YÜZLERİ GÜLECEK
Önceki açıklamalarında yeni dönem projelerini anlatırken kentsel dönüşüme ve sosyal konutlara ağırlık vereceklerini vurgulayan Çelikcan, çalışmalarının ilk ayağında dar gelirlilerin yüzünü güldürecek bir projeye imza atacak. Yüreğirlilerin sağlık ortamlardan kurtulması için elinden geleni yapacağını kaydeden Belediye Başkan Çelikcan, "Amacımız herkesin yaşanabilir konutlarda hayatına devam etmesidir" diye konuştu.

CAZİP TAKSİTLERLE

Seçimin ardından ilk iş olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile iş birliği yapacaklarını ifade eden Başkan Mahmut Çelikcan "Amacımız, fakir ve muhtaç vatandaşlarımızın en temel gereksinimi olan barınma ihtiyacının karşılanması ve onlara insanca yaşam standartları çerçevesinde barınma imkanı sunmak. Sosyal güvenceden yoksun fakir ve muhtaç durumdaki vatandaşları, cazip taksitlerle ev sahibi yapacağız" şeklinde konuştu.

HIZLI DÖNÜŞÜM
Yüreğir'de 9 bölgede dönüşüm çalışması başlattıklarının altını çizen Başkan Çelikcan şunları söyledi: Gittiğimiz her yerde halkımız bizden dönüşüm talebinde bulunuyor. Bu çalışmalar yatırımcıların gözünü ilçemize çevirmesini sağlıyor. Önceliğimiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamında bulunan vatandaşlarımız. 70-80 metrekare büyüklüğündeki modern konutlarla yaşam standartlarını yükselteceğiz.

EMRİN OLUR YÜREĞİR
Seçmenleriyle buluşmayı sürdüren Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Solaklı Mahallesi'nde coşkulu bir kalabalıkla buluştu. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, AK Parti Adana Milletvekili Şükrü Erdinç, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun, , AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Yüreğir İlçe Başkanı Bahadır Balcılar'ın da katıldığı mitingde konuşan Başkan Mahmut Çelikcan, her zaman Adana halkının yanında olduklarını söyleyerek, "Emrin olur Adana diyoruz. Emrin olur Yüreğir diyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kira öder gibi taksitle konut
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN