Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fikret Yeni, AK Parti'yi yabancı gençlere anlattı

Giriş Tarihi: 27.3.2014
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, yurtdışından gelen gençlerle sohbet edip, partisinin vizyon ve misyonunu anlattı. Hekimevi'nde Tunus, Cezayir, Umman, Sudan, Mısır, Irak-Kerkük, Fas ve Yemen'den gelen misafirlerini sabah kahvaltısında ağırlayan İl Başkanı Fikret Yeni, kahvaltı sonrası yaptığı konuşmada AK Parti'nin kendisini merkez siyasette konumlandıran muhafazakâr demokrat bir kitle partisi olduğunu söyledi.

İLHAM KAYNAĞI OLDU

Gençlere, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük demokratikleşme ve değişim hamlesini başlatan AK Parti'nin, kurulduğu 2001'den bu yana girdiği 5 seçimden ve 2 halk oylamasından başarıyla çıktığını ve üst üste üç dönem oylarını artırarak iktidarda kalma başarısı gösterdiğini kaydeden Fikret Yeni, "AK Parti'nin geliştirdiği "muhafazakâr demokrat" siyasi kimlik, kurumsallaşarak büyük bir siyasi cazibe merkezine dönüşmüş ve diğer bölge ülkelerine örneklik teşkil edecek bir ilham kaynağı haline gelmiştir" diye konuştu.

TUNUSLU GENÇTEN JEST

Fikret Yeni'nin ev sahipliğindeki programın bir bölümüne AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar da eşlik ederek yurt dışından gelen gençlerle sohbet etti. Buluşmaya, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Orhan Tosun, İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Ay, Gençlik Kolları Genel Merkez Dış ilişkiler Komisyonu üyeleri Kamil Karip ve Mehmet Yoka da katıldı. Tunus'tan gelen genç. Fikret Yeni'ye Tunus En-Nahda Partisi'nin seramik amblemini ve kitapçık hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fikret Yeni, AK Parti'yi yabancı gençlere anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN