Mehmet Emin'e destek

Yürüyebilmesi için çok sayıda özel ameliyat olması gereken Tarsuslu cam kemik hastası Mehmet Emin Kaya'ya (22), Destek Yayınları'nın sahibi Yelda Cumalıoğlu sahip çıktı

Giriş Tarihi: 27.3.2014
Mersin'in Tarsus ilçesinde yaşayan ve cam kemik hastalığı nedeniyle yürüyemeyen Mehmet Emin Kaya'ya, son yılların en başarılı markalarından Destek Yayınları'nın sahibi Yelda Cumalıoğlu el uzattı. Her biri ayrı uzmanlık isteyen en az 6 ameliyat geçirmesi gereken Mehmet Emin Kaya'nın ameliyatları için Adana Ortopedia Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Emre Toğrul da hem kişisel hem de kurumsal olarak her türlü desteği sunma sözü verdi.

6 AMELİYAT GEREKLİ

Babası güvenlik görevlisi, annesi ise ev hanımı olan Mehmet Emin Kaya, cam kemik hastası olarak dünyaya geldi. Çocukluğunda birçok kez bacaklarında kırıklar oluşan Kaya, geciken tedavileri nedeniyle kemikleri eğri kalınca yürüyemez hale geldi. Yürüyebilmesi için gereken ameliyatları kamu hastanelerinde yaptıramayınca Ortopedia Hastanesi'ne giden Kaya, Prof. Dr. Emre Toğrul'la görüştü. Prof. Dr. Toğrul gencin sağ bacağının kaval kemiğini zorlu bir operasyonla düzeltti ancak en az 6 büyük ameliyat daha gerektiğini söyledi. Mehmet Emin Kaya bu sırada sanal medya üzerinden yaşadığı sıkıntıyı paylaştı.

ÇAĞRIDA BULUNDU
Kaya'nın paylaşımlarını tesadüfen gören Destek Yayınları sahibi Yelda Cumalıoğlu da bir söyleşi için geldiği Adana'da Mehmet Emin'le buluştu. Prof. Dr. Toğrul'un da katıldığı görüşmede Cumalıoğlu elinden gelen desteği vereceğini söyledi. Prof. Dr. Toğrul da kişisel ve kurumsal olarak yapabilecekleri her katkıyı koyacaklarını belirtti. Cumalıoğlu, Sabah'a yaptığı açıklamada Mehmet Emin'in tedavisinin uzun süreceğini belirterek "En az 6 ameliyat olması gerekiyor. Ben ve Ortopedia Hastanesi gücümüzün yettiğince destekleyeceğiz ama yetişemediğimiz yerde yardımlara ihtiyaç duyabiliriz" diyerek hayırseverlere çağrıda bulundu.

AYAĞA KALKACAK
Mehmet Emin Kaya, yeniden yürüyebileceği günleri iple çekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Emin'e destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN