Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözlü'ye oy verecek Adanalı iyi düşünsün

Giriş Tarihi: 28.3.2014

MHP Adana Büyükşehir Başkan adayı Hüseyin Sözlü'nün, Ceyhan'a hiçbir hizmet götürmediği gibi gelen yatırımları da engellediği iddia edildi

Ceyhan Belediye Başkanı ve MHP Adana Büyükşehir adayı Hüseyin Sözlü hakkında ortaya atılan iddialara her gün bir yenisi ekleniyor. Hem iş dünyasının temsilcileri, hem de vatandaşlar 15 yıldır belediye başkanlığı koltuğunda oturan Sözlü'nün, ilçeyi her yıl biraz daha geriye götürdüğünü iddia ederek, "Eskiden bu ilçede tiyatrolar, sinemalar, hamamlar vardı. Şimdi koyun kesmek için bile kasaplar Adana'ya gidiyor. Çünkü mezbahası yok. Ceyhan bir köyden farksız oldu" diyor.

İLÇEYİ İKİYE BÖLDÜ
İlçe merkezinin tam bir mezbelelik görüntü sergilediğini söyleyen Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferruh Arslan, "Bu beyefendi gelmeden önce Ceyhan'da iki özel kolej vardı. 8 tane sinema vardı. Sosyal hayat vardı. Geceleri yaşam ışıl ışıldı. Hüseyin Sözlü, köyleriyle birlikte 200 bine yakın nüfusa sahip olan ilçeyi ikiye böldü. Tren hattının güneyini imara açıp yüksek katlı binalara ruhsat verdi. Kentin göbeğine ise üç kattan fazla inşaata ruhsat vermedi" dedi.

YATIRIMCIYA ENGEL

Ceyhan'a gelen yatırımcıya yardımcı olmak yerine engel olduğunu ileri süren Ferruh Arslan, "Hüseyin Sözlü, 'Ben seçilmezsem buraya terör gelir' diyerek halktan oy aldı, 15 yıldır ilçeyi yönetiyor. Turgay Ciner burada doğalgaz dönüşümlü elektrik santrali kurmak istedi, belediyeden ruhsat alamadı. Kentin göbeğinde müteahhitler yatırım yapmak istiyor ama belediyenin 3 kat barajına takılıyor. Kimse yatırım yapamadığı için de kent merkezin görüntüsü resmen bir viraneyi andırıyor" diye konuştu.

İÇME SUYU YOK
İlçenin en büyük sıkıntılarının başında içme suyu geldiğini ifade eden Ferruh Arslan, "15 yıldır su sorununu çözemedi. Şimdi bir şeyler yaptığın iddia ediyor ama görünürde bir gelişme yok. İnsanlar damacana suyu içiyor. Daha yakın zamana kadar 'banyo yapamıyorum' diyerek belediyenin kapısına dayananlar olduğunu biliyorum. Bunlar Ceyhan gibi Adana'nın en büyük ilçesine yakışmıyor. Ceyhan'ı bu hale getiren bir başkan Adana'nın geleceğini karartır" şeklinde konuştu.

ÇÖPLER MAHALLEYE
Vatandaşların bir diğer şikayeti ise altyapı, asfalt ve kaldırım gibi temel belediyecilik hizmetlerin yapılmaması. Yarsuat Mahallesi Muhtarı Necmettin Aydın, çoğunluğunu Doğu ve Güneydoğu'dan gelen insanların oluşturduğu mahallede kalabalıkları tahrik etmek için çöplerin, molozların buraya döküldüğünü iddia etti. Aydın şöyle dedi: "Derdimizi anlatmak için belediyeye gidemiyoruz bile. Mahallede okul yok, park yok, yol yok, çöp konteyneri bile yok. İtfaiye yetersiz, her yer delik deşik. Şehirleşme adına bir plan program yok. Ceyhan'a gelen hemen gitmek için can atıyor"

VERİLEN SÖZLER TUTULMADI
"Allahtan hükümet var. Çocuklarımız her gün okula giderken 7 kilometre yol yürümek zorunda kalıyordu. Devlet 2 ana okulu, 2 ilkokul, iki ortaokul yaptırdı, çocuklarımız kurtuldu" diyen Muhtar Necmettin Aydın, "Yarsuat, Küçük Kırım ve Belediye Evleri mahallelerinin ortak kullandığı bir spor alanı var. Hüseyin Sözlü burayı satmak istedi. Mahallemize taziye evi, muhtarlık binası gibi hizmetlerin geleceğini söyledi ancak üzerinden yıllar geçti verilen sözler tutulmadı. Ceyhan'ı köye çeviren Hüseyin Sözlü'ye oy verecek olan Adanalılar bin defa düşünmeli" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözlü'ye oy verecek Adanalı iyi düşünsün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN