Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rekor kırılacak

Adana'nın geçen yıl coşkuyla yaşadığı Portakal Çiçeği Karnavalı'nın 12 Nisan'da yapılacak 2'ncisinde, bu kez en az 200 bin kişinin katılımı bekleniyor

Giriş Tarihi: 30.3.2014
Fikir babalığını ve öncülüğünü Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt'un yaptığı Portakal Çiçeği Karnavalı, bu yıl ikinci kez Adana sokaklarını renklendirecek. Karnavalda bu yıl üniversite öğrencilerinden kulüplere, derneklerden müzik merkezlerine, tiyatroculardan öğrencilere kadar Adana'nın her kesiminden binlerce kişi onlarca etkinlik yapacak. Geçen yıl yaklaşık 100 bin kişinin etkinliklere katıldığı karnaval için bu yıl Ali Haydar Bozkurt rekor katılımla en az 200 bin kişiye ulaşmayı hedefliyor.

YILMAZ'DAN ÖZEL GÖSTERİ

12 Nisan'da gerçekleşecek 2'nci karnavalda Adana Ressamlar Derneği, Fotoğrafya Amatör Sanatçılar Derneği, Çukurova Üniversitesi, Adana Soroptimist Kulübü, Balder, Go Adana Kent Rehberi, Trafik Melekleri Derneği ve Beymen gibi kuruluşlar etkinliklere imza atacak. Ayrıca Ceyhun Yılmaz, Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında ücretsiz bir gösteri sunacak. Ünlü fotoğrafçı Mehmet Turgut da İstanbul'da Adanalı ünlüler ile düzenleyeceği
fotoğraf gecesi eserlerini karnaval kapsamında sergileyecek.

YABANCILAR DA GELİYOR

Ali Haydar Bozkurt, "Geçen yıl karanaval kapsamındaki etkinliklere 100 bine yakın kişi katılmış ve karnavala sahip çıktığını göstermişti. Temelinde 'sevgi ve dostluk' mesajı olan bu yıl ki karnavala bir katılım rekoru bekliyorum. Geçen yılın 2-3 katı bir katılım olacağına inanıyorum. Sadece Adana'dan değil yurdun dört bir yanından ve yurtdışından da katılımcılar olacak bu yıl. İlk etapta Finlandiya, Hırvatistan, Rusya ve Romanya'ya sayabilirim. İnanıyorum ki Adanalıların sahiplenmesiyle gelecek yıllarda çok daha güzel işler çıkacak" dedi.

BEYAZ MENDİLLE

Bu yılki karnavala Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'i de davet ettiklerini kaydeden Ali Haydar Bozkurt, organizasyonun geçen yılki gibi yine kortej yürüyüşüyle başlayacağını belirtti. Herkesi bu korteje beyaz mendillerle katılmasını beklediklerini vurgulayan Bozkurt, "12 Nisan' Adana halkıyla, sinema ve ses sanatçıları, motosiklet, bisiklet, klasik otomobil kulüpleri, dans okulları, tiyatro grupları, spor kulüpleri, üniversiteler, okullar, jonglörler, sokak sanatçıları, ressamlar ve STK'lar flama ve pankartlarıyla beyaz mendilleriyle kortejdeki yerlerini alacaklar. Korteje katılacakların mümkünse yöresel kostümleri veya kendilerinin hazırlayacağı özel kostümler ile korteje katılmalarını bekliyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rekor kırılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN