Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tüketici dostu firmalara ödül

Giriş Tarihi: 31.3.2014

Mersin'in Silifke ve Erdemli ilçelerinde yaşayan tüketicilerin, haklarında hiç şikayette bulunmadığı 55 firmaya "2014 Tüketici Kalite Ödülü" verildi

Tüketici Hakları Derneği Silifke Şubesi, Erdemli ve Silifke'de haklarında hiç şikâyet bulunmayan toplam 55 firmaya törenle "2014 Tüketici Kalite ödülü" verdi. Erdemli'de üretilen Eğriçayır balı da "Özel Hizmet Ödülü" aldı. Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Dernek Başkanı Mahmut Ali Selvi, dernek olarak ilk kez düzenledikleri etkinliğin amacının, firmaları doğruya, dürüstlüğe ve çalışkanlığa yönlendirmek ve teşvik etmek olduğunu söyledi.

ÖDÜLLER KANITLIYOR

Törende konuşan Mersin Arıcılar Birliği Başkanı Hasan Çalıkoğlu da Toroslar'da üretilen balın dünyanın en kaliteli balı olduğunu hep iddia ettiklerini belirterek, Eğriçayır balının bir süre önce Dünya Arıcılar Birliği tarafından ödüllendirilerek bunun kanıtlandığını söyledi. Çalıkoğlu, "Bal üreticisi Murat Çay, Eğriçayır markası ile bir üçüncülük, üç de dünya 2'nciliği alarak Toroslar'da üretilen balın kalitesini belgelemiş oldu. Temennimiz Türk balının kalitesini dünyaya duyuran ve bir marka haline gelen Eğriçayır balının dünya 1'inciliği alması" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüketici dostu firmalara ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN