Türkiye'nin en iyi haber sitesi

9 yıllık diyaliz çilesi organ nakliyle bitti

Kahramanmaraşlı 34 yaşındaki Habibe Fıstık'ın 15 yaşından beri çektiği böbrek ağrısı ve 9 yıllık diyaliz çilesi, Gaziantep Sani Konukoğlu Hastanesi'nde yapılan böbrek nakliyle son buldu

Giriş Tarihi: 4.4.2014
Kahramanmaraş'ta 9 yıldır diyalize giren, 19 yıllık böbrek hastası 34 yaşındaki Habibe Fıstık, Gaziantep Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde Dr. Fatih Yüzbaşıoğlu ve ekibi tarafından yapılan başarılı BİR nakille sağlığına kavuştu.

İYİLEŞTİĞİNİ SANMIŞTI

Kahramanmaraş'ta yaşayan Habibe Fıstık'a (34), ilk kez 15 yaşında böbrek rahatsızlığı teşhisi kondu. Tedaviden olumlu sonuç aldığını düşünen Habibe Fıstık, 20 yaşında tekrar rahatsızlandı. Yine aynı tedavi uygulandı ancak olumlu bir sonuç alınmadı. Yanlış tedaviden dolayı Habibe Fıstık'ın böbreklerinde iltihap oluştu. Çevre illerdeki sağlık kuruluşlarına giden Habibe Fıstık, 3 yılın sonunda sağlığına kavuştu ancak bu kez denize girdiğinde yine iltihapla karşılaştı. Böbrekleri fonksiyonlarını yerine getiremeyen Habibe Fıstık, 2005'te diyalize başladı.

SEVİNCİMİ ANLATAMAM
Annesi ve erkek kardeşleri böbreklerini vermek istemelerine rağmen dokular uymadığı için onlardan da alamayan Habibe Fıstık, bundan sonrasını şöyle anlattı: "Kadavradan nakil için farklı illere başvuru yaptım. Ancak Gaziantep'i, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'ni tercih ettim. Burada daha önce kadavra çıkmasına rağmen tıbbi nedenlerle naklim yapılamadı. Çok üzüldüm. Uygun kadavra bulunup yeniden arandığımda nasıl sevindiğimi anlatamam. Bana yaklaşımları başından beri çok iyi olan hastane çalışanları ve doktorumun verdiği güvenle gözüm kapalı ameliyat girdim. Çok şükür nakil başarıyla gerçekleşti" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
9 yıllık diyaliz çilesi organ nakliyle bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN