Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih Abi: Küçük Saat Meydanı'na yaya üst geçidi yapılmalı

Giriş Tarihi: 4.4.2014
Adana'dan bir üst geçit şikayeti aldım. Okurumuz İsmail Algan, Küçüksaat Meydanı çevresinde karşıdan karşıya geçerken çok zorlandığını belirterek, "Araç trafiği bir hayli fazla. Bu nedenle yayalar araçlarla iç içe karşıya geçebiliyor. Haliyle tedirgin oluyorlar. Bahsettiğim yerde zaten ışıklandırma sistemi olmaz. Ama benim bir önerim var. Hem yayalar kurtulur hem de sürücüler yayaların tehlikeli geçişlerinden kurtulur. Bir üst geçit yapılsa insanlar bu geçidi kullanır ve sorun ortadan kalkar" dedi. Okurumuzun talebini köşeme taşıdım. Umarım sorun ortadan kalkar.

İKİ TARAFLI PARK EDEN SÜRÜCÜLER TRAFİĞİ AKSATIYOR
Adana'dan bir başka yol şikayeti de tarihi Mestan Hamamı'nın bulunduğu tek yönlü caddeden. Okurumuz, tek yönlü olan bu caddede araç park eden sürücülerden şikayet ediyor ve "Her iki tarafa araç park eden sürücüler yüzünden yayalar kaldırımdan da gidemiyor. Kaldırım kapanmış durumda. Yoğun araç parkı yüzünden yolda sadece tek araçlık yer kalıyor. Güya bu yol trafiği rahatlasın diye tek yön yapılmıştı. Ama araçlarını park eden sürücüler yüzünden amacının dışına çıktı" dedi. Okurumuzun yol şikayeti böyle. Umarım çözüm bulunur.

GÜLMECE
Temel İstanbul'da okurken sınıfta kalmış. Rize'ye kardeşine bir telgraf çekmiş. "Ben sınıfta kaldum, sen babami hazurla!" Kardeşinden telgraf gelmiş. "Ben babamu hazirladum, sen kenduni hazirla!"

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih Abi: Küçük Saat Meydanı'na yaya üst geçidi yapılmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN