Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversiteler Adana'da

Bu yıl 12'ncisi düzenlenen Çukurova Yükseköğrenim Tanıtım Günleri, Çukurova Üniversitesi'nde yapıldı. 26 üniversitenin katıldığı organizasyonda, dağcı Nasuh Mahruki de seminer verdi

Giriş Tarihi: 5.4.2014
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşen 12. Çukurova Yükseköğrenim Tanıtım Günleri etkinliğinde 26 üniversiteden stantları yer aldı. Tanıtım Günleri'ne, lise ve ortaöğretim kurumlarında eğitim gören öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Eğitimci ve velilerin de katıldığı etkinlikte, üniversite tercihi aşamasındaki lise öğrencileri, seçmek istedikleri üniversiteleri daha yakından tanıma fırsatı buldu. Dağcı, yazar ve fotoğrafçı Nasuh Mahruki de organizasyon kapsamında seminer verdi.

EVEREST'E ÇIKTI
Etkinliğin açılışını yapan ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy, üniversite ile özel eğitim merkezlerinin stantlarını tek tek ziyaret etti. Rektörler, ÇÜ Fen Edebiyat Fakültesi'ne ait stantta bulunan farklı deneyleri uyguladı. 12'nci Çukurova Yüksek Öğrenim Tanıtım Günleri kapsamında ayrıca, Türk dağcı, yazar ve fotoğrafçı Nasuh Mahruki de Mithat Özsan Amfisi'nde, öğrenci ve akademisyenlerle buluştu. Everest Dağı'na çıkan ilk Türk ve ilk Müslüman dağcı olan Mahruki, bir dağa tırmanmayla hayat yolculuğu arasında büyük benzerlikler olduğunu söyledi ve bu benzerlikler üzerinden yola çıkarak oluşturduğu yaklaşık 2 saat süren "Kendi Everest'inize Tırmanın" adlı sunumunu gerçekleştirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversiteler Adana'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN