Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaz güzelliğinin önemli ipuçları

Adana'da bahar aylarında kendini göstermeye başlayan güneşin, sağlıklarına ve güzelliklerine zarar vermesini istemeyen kadınların bazı önlemler alması gerekiyor

Giriş Tarihi: 10.4.2014
Adana'da Nisan ayına girilmesiyle güneş ve sıcak hava kendini hissettirmeye başladı. Yazın etkisi daha da artacak olan güneş, kadınları herkesten biraz daha fazla etkiliyor. Özellikle cildini güneşin etkilerinden korumak isteyen kadınlar için uzmanlar bazı önemli uyarılarda bulunuyor. Diamond Welness Güzellik Merkezi'nin sahibi güzellik uzmanı, özellikle güneş koruyucuların önemine dikkat çekiyor.

KORUYUCU SÜRÜLMELİ

Hafize Dindar kadınların bahar ve yaz aylarında dikkat etmesi gereken konuları şöyle özetliyor: "50 faktör güneş koruyucuları, günde en az 3 kat kullanılmalı, bitkisel olanlar tercih edilmeli. Sadece yüze değil, vücudun güneş gören her yerine sürülmeli. Gençlerin ve akne problemi olanların, güneş koruyucu kullanmaları çok önemli. Bu gruptakiler su bazlı krem kullanabilirler. Akşamları cilt temizlenmeden kesinlikle yatılmamalı. Cildi hassaslaştıran kimyasal peeling, leke tedavisi ve akne tedavisi gibi işlemler yaz dönemi yapılmamalı. Saat 11.00 ile 15.00 arası güneşe çıkılacaksa cilt iyi korunmalı. Korucuyu krem, dışarı çıkmadan 1 saat önce sürülmeli. "

KİLO VERİRKEN DİKKAT

Yaz yaklaşırken kadınların kilo verme telaşına da düştüğünü belirten güzellik uzmanı Hafize Dindar, bu konuda sağlığın ihmal edilmemesi gerektiğine vurgu yapıyor. Dindar, "Kilo verme çabaları sağlıklı olmalı. Rastgele, kulaktan dolma bilgilerle, tek taraflı beslenerek ve sağlığı tehlikeye atacak ürünler kullanarak yapılacak diyetler, büyük sıkıntılar doğurabilir. Oysa bir diyetisyenle birlikte daha hızlı ve sağlıklı sonuç alınabilir. Radyo frekans, kavitasyon, lenf drenaj işlemleri yağ yakımını hızlandırıyor ve sıkılaştırıyor. Ancak bunlar tek başına yeterli değil. Beslenme alışkanlıklarının da değiştirilmesi gerekiyor. Aksi halde verdikleri kiloları hızlı bir şekilde yeniden alırlar" diyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaz güzelliğinin önemli ipuçları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN