Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana Cam hızla büyüyor

Türkiye'nin en köklü cam firmalarından olan ve 1995 yılında kurulan Adana Cam yeni hedeflerle büyümesini sürdürüyor

Giriş Tarihi: 30.4.2014
1995 yılında Salt Cam'ın kardeş kuruluşu olarak faaliyete geçen Adana Cam, yeni yatırımlarla büyümeye devam ediyor. Kurulduğu yıllarda Adana ve çevresine toptan cam satışı yapan firma, etki alanını günden güne artırdı. Üretim hatlarında bulunan en son teknoloji ürünü CNC kontrollü cam kesim makineleri, ısıcam üretim hatları ve cam işleme makinelerine yenilerini ekleyen Adana Cam; inşaat, mobilya, mutfak, beyaz eşya ve duşakabin sektörlerinin ihtiyaç duyduğu ürünlerin tamamını müşterilerine sunuyor.

ÜRÜN PORTFÖYÜ GENİŞ
Adana Cam; düz cam çeşitleri, Şişecam'ın patentli ısıcam markalı ısı yalıtımlı çift cam, ısıcam arası karolaj, ısıcam arası jaluzi, silikon ve transparan cephe camları, ısıya ve darbeye dayanıklı düz ve bombeli temperli camlar, lameks emniyet camları, çok katlı lamine camlar, sertifikalı kurşuna dayanıklı camlar, düz ve renkli aynalar, istenilen renk ve desende düz ve boyalı dekoratif camlar gibi ürünleri en yüksek kaliteyle müşterilerine ulaştırıyor.

5'İNCİ NESİL TEKNOLOJİ
Şişecam'ın markası olan Isıcam Konfor ve Isıcam Sinerji ısıcam üniteleri içerisine talep edildiği takdirde, Alman Helantec teknolojisi ile ısıcam arasına argon gazı dolumu yapabilen firma, 'k' ısı yalıtım katsayısında 0,3 W/ m2K'lık bir iyileşme sağlayabiliyor. Adana Cam dünyadaki cam temperleme teknolojisinde son nokta olan beşinci nesil North Glass markalı (4-19 mm) düz ve bombeli temperli cam üretebilen min 0.02 Emissivity değerlerinde Low-e cam temperleme özellikli full konveksiyonel temper hattı, topdrill marka cnc dikey delik ve Suntech marka full otomatik Low-e cam yıkama özellikli zımpara hattıyla da sektörde adından söz ettirmeye devam ediyor.

KAPASİTE ARTIRILDI

Adana Cam, Isıcam Konfor bünyesinde yer alan temperlenebilir Solar Low-e kaplamalı camlar; TRC Coolplus 60/43 T - 62/44 T - 50/33 T üniteleri, TRC Helio clear üzerine hat dışı kaplama teknolojisiyle ince bir metal oksit tabakanın uygulanmasını yapabilecek. Bu camları dış cephelerinde kullanan konutlar, oteller, AVM'ler, rezidanslar, kamu ve özel sektör binaları ödedikleri ısıtma ve soğutma giderlerini hemen hemen yarıya düşürecek. Adana Cam Genel Müdürü M. Arif Salt, devreye aldıkları yeni makinelerle ürün kalite ve kapasitesini daha da artırdıklarını söyledi. Elde edilen ürün sayesinde çok daha tasarruflu camlar elde edeceklerini de belirten Salt, "Enerji tasarrufu günümüzün en önemli meselelerinden biri. Özellikle bizim gibi enerji konusunda dış ülkelere bağımlı olan ülkeler için daha da büyük önem taşıyor" dedi.

PATENT ÇOK ÖNEMLİ
M. Arif Salt şöyle devam etti: "Adana'da üretim yapan ve Türkiye genelinde ve komşu ülkelere ürünlerini gönderen bir firma olarak bölgemizde faaliyet gösteren, kaliteyi ön planda tutan müteahhitlerimize özellikle cam konusunda daha hassas olmalarını tavsiye ediyoruz. Her çift camın Isıcam olmadığını, Isıcam'ın Trakya Cam'ın yalıtımlı cam markası olduğunu artık biliyorlar. Müteahhitlerimiz, binaların doğrama işlerini verdikleri plastik doğrama firmalarının yaptıkları işleri denetlemelerini, camların Şişecam patentli olup olmadığına özellikle dikkat etmelerini öneriyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana Cam hızla büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN