Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alkışlanan gösteri

"Biz Ebruyuz" projesi kapsamında düzenlenen sanat gösterisi büyük ilgi gördü. Onlarca çocuk çeşitli dillerde seslendirdikleri şarkılar ve danslarla davetlilere unutulmaz anlar yaşattı

Giriş Tarihi: 1.5.2014
Adana'da din, dil, ırk ve mezhep gibi farklı kültürlerin kaynaşması, bu güzel toplumu oluşturan zenginliklerimiz konusundaki farkındalığın artırılması, kültürler arası iletişimin geliştirilmesi amacına yönelik olarak geleceğimiz olan gençlerimizin yarınlara daha iyi hazırlanması amacıyla Adana Valiliği koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından uygulamaya konan 'Biz Ebruyuz' projesi kapsamında konser ve halk dansları gösterisi düzenlendi. Çukurova Belediyesi Tiyatro salonunda gerçekleşen gösterilere İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, eşi Gülbahar Zeybek, Özülkü Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Hastaneler Genel Koordinatörü Şule Özülkü ile emniyet personeli, aileleri ve seçkin bir davetli topluluğu katıldı. İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, "Biz güçlü ve bir arada olmaktan mutlu bir mozaiğiz. Bunu çocuklarımız bizlere daha iyi gösterdi. Emeği geçen herkesi yürekten alkışlıyorum" dedi.

8 DİLDE ŞARKI SÖYLEDİLER
Düzenlenen gecede yaklaşık 100 öğrenci tarafından oluşturulan topluluk, Türkçe, Kürtçe, Lazca, Boşnakça, Ermenice, Gürcüce, Arapça ve İngilizce dillerinde şarkılar söyleyip dans gösterileri sergiledi. Davetliler tarafından büyük bir heyecanla dinlenen şarkılar büyük alkış alırken, çocukların dans gösterileri de ortaya koyduğu performans da görülmeye değerdi. Özülkü Şirketler Grubu Yönetim Kurulu üyesi Şule Özülkü projeye destek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alkışlanan gösteri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN