MELİH ABİ: 80 bin meskene çıkan af aboneleri mağdur ediyor

Giriş Tarihi: 1.5.2014
Adana'dan bir şikayet aldım. Okurumuz TEDAŞ ile ilgili yaşadığı bir olumsuzluğu bize aktardı. Adı Ali Suvar. Diyor ki; "TEDAŞ daha önce yapılmış olup bir türlü abone olamayan bir yerde ruhsatsız binalarla ilgili bir hak tanıdı. Şimdi onları abone yapıyorlar. Fakat o kadar çok müracat var ki, aşırı bir izdiham yaşanıyor. Bu nedenle biz normal aboneliğini sürdürmek isteyenler, yani açma kapama işlemleri olanlar mağdur oluyoruz. Üç gündür gelip gidiyorum, fakat bir türlü açma kapama işlemimi yaptıramadım. 80 bin meskene af çıkmış bunları farklı zamanlarda yapsalar diğer aboneler mağdur olmaz. Personel bu kalabalık karşısında yetersiz kalıyor. Bir ara sıra beklerken duydum. Açma kapama işlemini zamanında yaptırmayanlar ceza ödemek zorundaymış. Şimdi biz gecikirsek ve bu izdiham nedeniyle işlemimizi yaptıramazsak neden ceza ödeyelim?" Okurumuzun şikayeti ve talebi böyle. Umarım TEDAŞ yetkilileri bu duruma bir çözüm bulur.

ÖZEL HALK OTOBÜSÜ SÜRÜCÜLERİ HIZLI ARAÇ KULLANIYOR
Adana'nın Yüreğir ilçesinden bir başka şikayet de halk arasında 'Can otobüsleri' olarak bilinen özel halk otobüslerinden. Okurumuz yaşadığı bir olayı bize şöyle aktardı: "Yüreğir'de Özgür Mahallesi, Afet Evleri ve Polis Okulu tarafında giden otobüs sürücüleri inanın çok hızlı gidiyor. Yani kelle koltukta gidiyoruz desek yalan olmaz. Otobüsler tıka basa dolu, sürücü gaza basıyor. Ben bir tanesi ile tartıştım. Zamanlarının kısa olduğunu ve ceza almak istemediklerini belirtti. Ama tüm yolcuları tedirgin etti. Lütfen bu konuda önlem alınsın. Allah korusun kaza olabilir." Şikayeti köşeme taşıdım. Umarım çözüm bulunur.

GÜLMECE
Tonya Merkez Camii imamı, hastalığı sebebiyle ölümüne yakın günlerde Emr-i Hakk'ın yaklaştığını hissederek, bir kasete kendi ölüm ilanını ve salâsını okuyup oğullarına teslim ve vasiyet ediyor ki, vefatında cami hoparlörlerinden yayınlansın. Öldüğü gün, Tonyalılar hoparlörlerden şöyle bir anons duyuyorlar: "Ben Mehmet Ali hoca. Ben öldüm!"

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MELİH ABİ: 80 bin meskene çıkan af aboneleri mağdur ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN